Temiz Windows Kurulumu Sonrası Mavi Ekran

GGalaxy

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci (Üniversite)
Merhabalar, daha dün işletim sistemimi sıfırladım ve temiz bir kurulum yaptım. Bunu yaparken buradaki 2019 Windows 10 kurulum/yükseltme rehberinden yararlandım ve son sürüm olan 1903 sürümünü temiz bir şekilde kurmak istedim. Önceki haliyle Windows 7 den yükseltmeydi ve gereksiz bir dolu dosya vardı. Ben de işletim sistemini son haliyle sıfırdan ve UEFI olarak kurdum ancak başlıkta belirttiğim gibi 1 gün sonrasında mavi ekran hatası verdi ve nedenini anlayamadım. Ek olarak sadece ses ve ekran kartı sürücülerini kurdum. Onun dışında birkaç ufak program yükledim. Minidump klasörünü ekledim, yardımcı olabilecek arkadaşlar ilgilenirse sevinirim.
Minidump: minidump
NOT: Belki yardımcı olursa diye Windows 10 SSD'ye kurulu ve HDD'de yalnızca oyunlar, dosyalar, filmler, dokümanlar vs. var ama onları sıfırlamadım. Bir de az önce yaptığım komut sisteminden 'sfc /scannow' işlemi sonunda Windows çökmüş dosyalar buldu fakat bazılarını online onaramadığını uyarısını vererek offline ve manuel bir işlem yapmam gerektiğini belirtti.
1.png

Son düzenleme:
Şu anlık sorun çözüldüyse ek bir şey yapamnıza gerek yok. Hata alırsanız tekrar dosyaları paylaşırsınız.
Tamamdır, teşekkürler. Eğer yenileri gelirse ki gelmez umarım :) Minidumpı tekrar paylaşırım.
Tekrardan merhabalar, yeni mavi ekran hataları aldım ve dump klasörünü paylaştım, ilgilenebilen olursa sevinirim arkadaşlar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı