Çözüldü Temizlik sonrası görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rckgrimeshr

Hectopat
Daha fazla  
Her zaman olduğu gibi CPU macunu yeniledim, ekran kartını söktüm ve sonra tekrar geri taktım. Sistemdeki tüm fanlar çalışıyor sadece ekrana görüntü gelmiyor. Bir de klavye falan ışığı da yanmıyor. Ön panele kulaklığı taktığımda ise ışığı yanıyor. Muhtemelen arka panelde sorun var ama çözemedim. BIOS pili takıp çıkardım düzelmedi.

Çözüm
CPU fanının vidalarını biraz gevset, oyle dene bir de.
Snowman M200 almıştım 3-4 ay önce ve bu soğutucu işlemciye baskı yapıyor. Belki ondan olabilir. Akşam eski stok soğutucuyu takıp tekrar deneyeceğim. Sorunun nerede olduğunu bulsam garantiye göndereceğim de sabahtan beri bulamadım.

Sorun çözüldü. Normalde kasanın içini temizlerken süpürge kullanmazdım ama bu sefer kullanayım dedim o sırada da tozları RAM slotuna üflemiş. RAMlerde sorun olduğundan görüntü gelmiyordu. Bilgisayarcıya götürdüğümde RAM'leri çıkarıp tozlarını alınca görüntü geldi. Bundan sonra süpürgeyi kullanmayı bırak kasaya yaklaştırmayacağım bile.
BIOS pilini ne kadar süre çıkardınız? Bazen 3-5 dakikadan daha uzun süre çıkarmak işe yarayabiliyor. Eğer kartı bozmadıysanız biraz
Güç kaynagını 1'den 0'a getir, 5-6 defa acma kapama tusuna bas. Ek olarak kullandığın görüntü kablosunun uclarını degistir, kasaya taktıgın ucu monitöre takıp dene.

daha uzun süre çıkarın. Eğer çözmezse sistemi çıkarıp uzay kurulum deneyin. Yani bunlar da çözmüyorsa muhtemelen karta zarar vermiş olabilirsiniz.
İkisi de işe yaramayacak. İzleyin.

Aynısı bana da oluyor PSU şalterini kapatıp açıyorum düzeliyor.

Olabilir. En azından anakart kesin bozuk demeden önce olası çözümleri deneyecek. İşe yararsa yeni kart almaktan kurtulur. Sizin bildiğiniz daha iyi seçenek varsa önerin.
Adam her zaman olduğu gibi temizlik yaptım demiş. Herhangi bir parçada zarar olduğunu düşünmüyorum. Tekrardan montaj yapmasını talep ediyorum.

Görüntü gelirse çözüldü işaretler misin? Arkadaşlarla çok merak ettik sorunu.
Çözersem işaretlerim. PSU'yu kontrol ettim, BIOS pilini yine denedim ve düzelmedi. Sanırım anakartta sorun ne ise o bileşenin ışığının yandığı bir kısım varmış. Bende hiçbir şey yanmıyor. CPU, GPU ve fanlar hepsi olması gerektiği gibi çalışıyor. Çok ilginç, muhtemelen gözden kaçırdığım bir şey var.

Çözersem işaretlerim. PSU'yu kontrol ettim, BIOS pilini yine denedim ve düzelmedi. Sanırım anakartta sorun ne ise o bileşenin ışığının yandığı bir kısım varmış. Bende hiçbir şey yanmıyor. CPU, GPU ve fanlar hepsi olması gerektiği gibi çalışıyor. Çok ilginç, muhtemelen gözden kaçırdığım bir şey var.

Snowman M200 almıştım 3-4 ay önce ve bu soğutucu işlemciye baskı yapıyor. Belki ondan olabilir. Akşam eski stok soğutucuyu takıp tekrar deneyeceğim. Sorunun nerede olduğunu bulsam garantiye göndereceğim de sabahtan beri bulamadım.

Sorun çözüldü. Normalde kasanın içini temizlerken süpürge kullanmazdım ama bu sefer kullanayım dedim o sırada da tozları RAM slotuna üflemiş. RAMlerde sorun olduğundan görüntü gelmiyordu. Bilgisayarcıya götürdüğümde RAM'leri çıkarıp tozlarını alınca görüntü geldi. Bundan sonra süpürgeyi kullanmayı bırak kasaya yaklaştırmayacağım bile.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı