Temizlik sonrası SSD performans düşüşü

Sorun açık ve net bir şekilde ortada. Driver Booster kullandığınız için. Temiz format atmanız lazım.

Driver Booster kullanılmayacağını sadece Technopat Forum'da araştırma yaparak öğrenebilirsiniz.

Zaten yükleyeceğiniz birkaç driver dışında yapacağınız bir şey yok. Driver Booster stabil olmayan, eski sürücüleri yüklüyor.

Ben sizin yerinizde olsam, bilgisayarıma temiz bir format atıp düzgün driver yüklerdim. Büyük ihtimal yüklediğiniz bütün driverlar eski sürüm.

Driver boosterde yüklediğim ekran kartı sürücüsüle AMD'nin şu an sitesinde ki ekran kartının son sürüm sürücüsü aynı. Ne tür eskilerden bahsediyorsun? Ve driveri yükledikten sonra sitelerinden bakıyorum eski mi yeni mi sürüm diye. Yani ne formata ne de farklı bir şeye ihtiyaç var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver Booster kullanmayalım da nasıl driver indirelim? Aygıt yöneticisinden aygıtları güncelle desek güncel diyor ama driver boosterde güncel değil diyor. Şimdi hangisine güvenelim?

Birkaç bileşen dışında diğer yazılımları güncellemenin bir manası yok. USB port güncellemesi yapıp ne yapmayı bekliyorsan 1 TB veri mi aktaracak saniyede? Onu da elinizle kuruverin. Çoğu zaman Windows Update sürücüleri stabil olarak güncelliyor.

Driver Booster kullanmayalım da nasıl driver indirelim? Aygıt yöneticisinden aygıtları güncelle desek güncel diyor ama driver boosterde güncel değil diyor. Şimdi hangisine güvenelim?

Güncellemek istediğiniz bileşenin örneğin ekran kartının. NVIDIA GTX1650 olsun mesela NVIDIA sitesine gidip oradan en güncel sürücüyü kurmak gerek. Buna güvenin.
Driver boosterde yüklediğim ekran kartı sürücüsüle AMD'nin şu an sitesinde ki ekran kartının son sürüm sürücüsü aynı ne tür eskilerden bahsediyorsun ve driveri yükledikten sonra sitelerinden bakıyorum eski mi yeni mi sürüm diye yani ne formata ne de farklı bir şeye ihtiyaç var.

Driver Booster gibi programlar bozuk, eski sürüm, hatalı sürücüler yükler bilgisayarı mahveder. Ayrıca virüs girme ihtimalide çok yüksektir. Bilgisayardan tam performans alamazsınız.

Güncellemek istediğiniz bileşenin örneğin ekran kartının. NVIDIA GTX1650 olsun mesela NVIDIA sitesine gidip oradan en güncel sürücüyü kurmak gerek. Buna güvenin.

Evet sen her mesaja gülen surat atan arkadaş, bunu biliyorum ancak Driver Booster'e ufak bir şans versek olmaz mı? Örneğin öyle eski parçalar var ki NVIDIA, AMD gibi sitelerde driverini bulamıyorsun ancak Driver Booster sayesinde bulabiliyorsun.

Sorun açık ve net bir şekilde ortada. Driver Booster kullandığınız için. Temiz format atmanız lazım.

Hocam onunla alakası yok önceden böyle bir problem yoktu temizleyip geri taktığım zaman böyle bir sorun oldu acaba güncelleme var mı diye baktım her şey güncel gözüküyordu zaten hiçbir işlem yapmadım başka.

Evet sen her mesaja gülen surat atan arkadaş, bunu biliyorum ancak Driver Booster'e ufak bir şans versek olmaz mı? Örneğin öyle eski parçalar var ki NVIDIA, AMD gibi sitelerde driverini bulamıyorsun ancak Driver Booster sayesinde bulabiliyorsun.

Ne gibi? Lütfen sürücüyü atar mısın?

Geri
Yukarı