Temizlik sonrası SSD performans düşüşü

Şans verileceği kadar verildi zaten çok karşılaştırmalar yaptım sistem performansını, kararlılığını düşürüyor. Driver Booster kurulu sistemlerde mavi ekran sorunları da daha çok oluyor.
Eski parçalar konusunda evet olabilir ama yeni sisteme kurmanın ne anlamı var?

Dediğimizi yapsanız sorununuz çözülecek ama hem konu açıp hem de insanların tavsiyesini almıyorsunuz o zaman neden konu açıyorsunuz ki? Son kez söylüyorum mecbur temiz format atıp sürücüleri markaların sitesinden yükleyin sorun %99 çözülecek.

Aynen öyle ama gel de anlat işte.

Hiçbir işe yaramadı elimdeki dosyalardan da oldum bilgasayar hala geç açılıyor.
Şu değişik uygulamayı kullanmayı bırakıp belki sürücüleri elle kurmaya üşenmezseniz düzelebilir probleminiz.
Alakası olmadığını biliyordum ve işe yaramadı.

Arkadaşlar okuma ve yazma değerleri SSD'min özellikleriyle aynı gözüküyor SSD de problem yok gibi bir arkadaş ekran kartını söküp taktıysan ondan olabilir demişti alakası var mıdır? Ekran kartının fan kısmını söküp içini üflemiştim ıslak bir şey sürmedim.
Tekrar yaptığım testte bu sefer yazma hızım yine düşüyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    21,2 KB · Görüntüleme: 28
  • Adsız222.png
    Adsız222.png
    22,2 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Arkadaşlar okuma ve yazma değerleri SSD'min özellikleriyle aynı gözüküyor SSD de problem yok gibi bir arkadaş ekran kartını söküp taktıysan ondan olabilir demişti alakası var mıdır? Ekran kartının fan kısmını söküp içini üflemiştim ıslak bir şey sürmedim.
Tekrar yaptığım testte bu sefer yazma hızım yine düşüyor.

BIOS ayarlarını kontrol et, gerekirse güncel sürümü yeniden yüklemeyi dene. Çözüm olabilir.

BIOS ayarlarını kontrol et, gerekirse güncel sürümü yeniden yüklemeyi dene. Çözüm olabilir.

Evet onu deneyeceğim hocam flash diskim yok flash disksiz güncelleyebilir miyim BIOS'umu değerlerim çok saçma duruyor yine bir test yaptığımda böyle oldu.

Dosya Ekleri

• 346.png
    346.png
    20,8 KB · Görüntüleme: 22
Evet onu deneyeceğim hocam flash diskim yok flash disksiz güncelleyebilir miyim BIOS'umu değerlerim çok saçma duruyor yine bir test yaptığımda böyle oldu.

Anakart marka modeliniz nedir? Bazen böyle sorunların çözümü BIOS güncellemek kadar basit olabiliyor ve genelde o durumdayken de etrafta hiç USB bellek olmaz :(

Anakart marka modeliniz nedir? Bazen böyle sorunların çözümü BIOS güncellemek kadar basit olabiliyor ve genelde o durumdayken de etrafta hiç USB bellek olmaz :(

Gigabyte B450M S2H hocam.
SSD'de tahminimce bad sector oluşmuş olabilir.

O ne oluyor hocam ilk defa SSD'li PC kullandığım için cahilliğim affola.
Sadece yazma hızım stabil değil arkadaşlar okuma hızı gayet yeterli.

Geri
Yukarı