Tencent, Yüz Tarama Sistemiyle Çocukların Geceleri Oyun Erişimini Kısıtlayacak

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Tencent Yüz Tarama

Çinli oyun devi Tencent, yüz tarama yöntemi kullanarak ülkesindeki çocukların geceleri oyunlara girmesini sınırlandıracak. Midnight Patrol olarak isimlendirilen bu sistemle birlikte oyun bağımlılığının azaltılması hedefleniyor. Tencent, Çin’deki küçük çocukların video oyunlarına erişimini sınırlama konusundaki kurala uymak için farklı bir adım attı. Şirketin yayıncılığını üstlendiği Çin’e özgü 60’tan fazla akıllı telefon oyununa Midnight Patrol adı verilen […]

Devamı: Tencent, Yüz Tarama Sistemiyle Çocukların Geceleri Oyun Erişimini Kısıtlayacak
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Tencent Yüz Tarama

Çinli oyun devi Tencent, yüz tarama yöntemi kullanarak ülkesindeki çocukların geceleri oyunlara girmesini sınırlandıracak. Midnight Patrol olarak isimlendirilen bu sistemle birlikte oyun bağımlılığının azaltılması hedefleniyor. Tencent, Çin’deki küçük çocukların video oyunlarına erişimini sınırlama konusundaki kurala uymak için farklı bir adım attı. Şirketin yayıncılığını üstlendiği Çin’e özgü 60’tan fazla akıllı telefon oyununa Midnight Patrol adı verilen […]

Devamı: Tencent, Yüz Tarama Sistemiyle Çocukların Geceleri Oyun Erişimini Kısıtlayacak
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...
Gizlilik?

Yani Tencent'in sadece LoL ve VALORANT oyununu oynadım(Tencent, Riot'un sahibi diye biliyorum) şuan ikisini de oynamıyorum ama karar bana biraz katı geldi.

Yani oyun şirketine ne bizim saat kaçta oynanamamız, kaç yaşında olmamız sizinde görüşlerinizi merak ediyorum.

Kaldı ki eğer yüzünü tararken yüzünü taradığını söylerse işin olayı kaçar muhtemelen gizli bir şekilde kameraya erişecek.. Ne bileyim, tuhaf.

Bu şirketin böyle ayakta kalmasını sağlayan kitle çocuklar zaten.

Pek değil, Tencent bayağı büyük bir şirket oyun yalnızca onların bir kısmı ve çoğu kişi oradan tanıyor. Asıl alanları teknoloji bunların buldukları yere çöküyorlar. Şirketten daha çok Çin devletinin teknoloji kolu gibiler. Tesla'dan Discord'a kadar yatırımları ve ortaklıkları var saysan bitmez.

Geri
Yukarı