TEOG Öğrencilerine Başarılar

murat06

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yarın TEOG var, TEOG'a girecek tüm öğrencilere bende dahil başarılar.
Umarım kolay geçer.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, yarın TEOG var, TEOG'a girecek tüm öğrencilere bende dahil başarılar.
Umarım kolay geçer.
Çalışana kolay , dikkatsiz olana orta, çalışmayana zor geçer . Umarım içlerinden zor değil de biraz düşündüren soru çıkar da 4700 küsür 1. olmaz. Başarılar.

Öncelikle "umarım kolaydır" benzeri şeyleri söylemeyin. Başarı görecelidir. Sizin başarılı olmanız için başkaları başarısız olmalıdır. O yüzden önemli olan sınavın zor veya kolay olması deği, sizin diğerlerine göre önde olup olmamanız.
Stres yapmayın, bildiklerinizi unutursunuz. Bu sınav hayatınızı neredeyse hiç etkilemeyecek. Bunun da bilincinde olun.
Hepinize başarılar...

@er36po Liseye kadar gerçekten iyiydi. Çünkü liseye kadar çalışma fazla gerekmiyordu. Bana sadece dersi dikkatli dinlemek yetiyordu. Öğretmenlerim de çok iyiydi. Onlar sayesinde çalışmadan TEOG'tan 500 üzerinden 470 almıştım. Bunu çalışmadan aldığım için oldukça iyi olarak nitelendiriyorum. Hatta TEOG'ta 1 Matematik sorusunda öğretmenime bile karşı çıkmıştım. O derece güveniyordum kendime. Zaten haklı da çıktım, o soru iptal edildi.
Lise bölümüne geçecek olursak, bölgemdeki (şehir olarak) en iyi liselerden birine gittim. Burada yaptığım en büyük hatayı anladım. Evet, belki önceden ders çalışmak gerekmiyordu ama ders çalışma alışkanlığı kazanmak gerekiyormuş. Lisede ilk dönem sınavlara hiç çalışmadan girdim. Puanları (40-50) görünce burasının ortaokul olmadığını anladım. Şu an ise çalışmaya çalışıyorum. O da olmuyor. Zamanında o özelliği kazanamamışım. Zaten 2. dönemin ortalarına geldik. Konuyu neresinden toparlayacağım? Abi, kısacası şu an derslerim berbat. O çok güvendiğim Matematik puanım bile 40. Yakın zamanda ders çalışma alışkanlığı kazanabilmeyi umuyorum. Bu dönemi de geçtim, bu yıl için artık bir şey yapamam ama 10. sınıf için hala umudum var.

@brk35 yarın pişman olmamak için, kesinlikle ama kesinlikle bu zamanlarınızı çok iyi değerlendirin. Aksi taktirde pişmanlığın hiç fayda etmeyeceği günler görürsünüz...

Okul hayatını yalnızca maddi (iyi bir iş ve getireceği kazanç) olarak düşünmeyin. Okuyup iyi bir kariyer yapmış bi kimsenin attığı adım bile dikkat çeker.(y)

Unutmayın ki Sanal Alem/ Technopat hiçbir yere kaçmıyor, kaçmayacak da. Özelliklede seni neredeyse 15- 20 saat aktif görüyorum. Bir öğranci için çok fazla aktif oluyorsun. Bana göre günlük 2 saat aktif olman yeter de artar bile. :)

Amacım sizi bulandırıp özmek olmadığını bilmenizi isterim. :)

@er36po Haklısınız, her ne kadar bazı bilgileri gerçekten gereksiz bulsam da bazı hedeflerim için punlarımın iyi olması gerekebilir.
Sanal alemle bu kadar fazla zaman geçirmemin nedeni teknolojiyi çok sevmem ve ilerideki hedeflerimin bunların üzerine kurulu olması. Yine de aşırıya kaçtığım konusunda haklısınız. Ama ders çalışmama engel olan sanal alem değil, ders çalışma isteksizliği. Söylediklerinize katılıyorum ve dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz.:) Neyse, konuyu daha fazla dağıtmayalım.

Arkadaşlar, sınavınız nasıl geçti? Yaklaşık olarak kaç bekliyorsunuz?

Açıçası bence geçen dönemde ki sınavı baz alırsak kat kat kolaydı.Doğru düşünüyorsam 2 yanlışım çıkacak.Keşke ALS de bu kadar kolay olsa :/

Ben çok çalısmadım ama ilk dönem sınavım 1 yanlış geldi. 2. sınava da çok çalışmadım çünkü iyi alacağımı düşünüyordum ama battım (beklentiler yüksek olduğundan kötü diyorum). Daha ilk oturumda doğru düzgün kontrol etmeden (daha çıkabilir) 3 yanlışım var. Pişmanım ama yapacak bir şey yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı