TEOG Sınavına Nasıl Çalışabilirim ?

Yorumlama ve anlama gücün yüksek olmalı. Geri kalan bilgiler okulda yeterli bir şekilde verilmekte. Bu yüzden bol bol kitap oku, bulmaca çöz. Derslerini iyi dinleyip geldiğinde tekrar yapıp üzerine sorular çözmen seni başarıya ulaştıracaktır.

Fakat bir gün olur da yoruldum bugün tekrar yapmayım dersen işte o gün kaybedersin. Bu yüzden planlı çalışmak önemlidir.

Yorumlama ve anlama gücün yüksek olmalı. Geri kalan bilgiler okulda yeterli bir şekilde verilmekte. Bu yüzden bol bol kitap oku, bulmaca çöz. Derslerini iyi dinleyip geldiğinde tekrar yapıp üzerine sorular çözmen seni başarıya ulaştıracaktır.

Fakat bir gün olur da yoruldum bugün tekrar yapmayım dersen işte o gün kaybedersin. Bu yüzden planlı çalışmak önemlidir.
Bu konuda en çok önerilen şeylerin başında satranç oynamak geliyor bol bol satranç oynamalı insan. Ayrıca Sudoku ise ise matematik problemlerine özellikle o saçma havuz ve işçi problemlerine çok iyi geliyor. Farklı bakış açısı sağlıyormuş....

Herkese merhaba arkadaşlar. Ben bu sene 8. sınıfa gideceğim. Ve beni bekleyen bir sınav var. TEOG. Sizce ben bu sınava nasıl çalışmalıyım ? Günlük plan hazırlar mısınız bana ?
Hedeflerim:
-Konya /Meram
-Konya/Karatay
Veya önerdiğiniz fen liseleri.
Cevaplarınızı bekliyorum.
Bu arada ilk konu:D

Kendini kesinlikle bilgisayara verme. Ders çalışırken aklına gelebilir. Ben geçen sene girdim şuan 9. sınıfa geçtim ve bu sorunu yaşadım. TEOG zamanı yaklaşınca futbol basketbol gibi sporlar yapma ve tehlikeli hareketlerden kaçın. Kolun falan kırılırsa çok büyük sıkıntılar yaşarsın. Ayrıca ders çalışırken molalar ver 40 dakika ders 5 dakika dinlenme gibi. Bu limiti sen belirle. Başarılar...

Bu güzel tavsiyen için çok çok teşekkür ederim. Gerçekten çok iyi bir tavsiye. Ama bildiğiniz güzel bir fen lisesi var mı ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı