TEOG'dan korkuyorum

Şu son kalan 7-8 günde şöyle çalışacağım : Bugün konulara göz gezdireceğim yarında ingilizce için bilmediğim kelimeleri not edip ezberlemeye çalışacağım. Salı veya Çarşamba da bitiremediğimiz ve diğer konulara tekrar bi göz gezdireceğim. Bu 7 günlük süreçte ayrıca her gün 1 deneme çözeceğim toplu olarak (30 soruya çok dedikte mağlum TEOG yaklaşıyor :D) Her dersten 20 soru toplam 120 soru :D. Bide boş derslerde 1 2 soru çözerim can sıkıntısı :D . Çıkabilecek sorularıda görmüş olurum. TEOG'dan son birgünde çalışmayacağım sadece kitap okuyacağım eski ÖSS ile ilgili bir kitap :D

TEOG çok kolay bir sınav. Kendini yetersiz hissettiğin derslere daha fazla çalışmanı öneririm.
Benim 7.sınıf ortalamam 97. Şu ana kadar olan sınavlarımın hiç biri 90'dan aşağı olmadı.
Bu arada sosyalde bu kadar 8.sınıfa gidenlerin olduğunu bilmiyordum. Şaşırdım doğrusu.
Haftaya TEOG var. Bekliyoruz bakalım.

Bir taktiği yok. Ben hiç bir zaman masama oturup 3 saat boyunca ders çalışmadım. Buna gerek yok zaten.
Bizim okulumuz devlet okulu fakat sınıfımız özel olarak toplandı. Yani hepimizin ortalaması yüksek.
Herkes çok fazla çalışıyor, gayret gösteriyor, hatta özel ders alanlar bile var. Bir sınavdan 90-95 alıp ağlayanlar var.
Sınıfın iyi olunca içindeki öğrenciler de seni etkiliyor.
Arada sırada tekrar yapıp test çözüyorum. Çok fazla çalışmana gerek yok. Günde 40 dk benim için fazlasıyla yeterli oluyor.
TEOG'ta 20 soruya 40 dk veriyorlar. Her dersin sınavından sonra 30 dk ara veriyorlar ve sorular basit.

@Aryalore dimi zaten hocalar fazlasıyla abartıyor 2-3 saat çalışmak nedir? Bu bize zarar. Çalıştıklarını da unutup iyice kafanı karıştırırsın. Ben de 4. sınıf da öyleydim, gelir gelmez o gün hangi ödevler verilmişse yapar sonra bilgisayar başına vs geçerdim. Nedense bozuldu. Tutturamadım geri. Özledim o günleri.

95 alıp ağlayanlara da kafa atasım var. :LOL::ROFL:

Bir taktiği yok. Ben hiç bir zaman masama oturup 3 saat boyunca ders çalışmadım. Buna gerek yok zaten.
Bizim okulumuz devlet okulu fakat sınıfımız özel olarak toplandı. Yani hepimizin ortalaması yüksek.
Herkes çok fazla çalışıyor, gayret gösteriyor, hatta özel ders alanlar bile var. Bir sınavdan 90-95 alıp ağlayanlar var.
Sınıfın iyi olunca içindeki öğrenciler de seni etkiliyor.
Arada sırada tekrar yapıp test çözüyorum. Çok fazla çalışmana gerek yok. Günde 40 dk benim için fazlasıyla yeterli oluyor.
TEOG'ta 20 soruya 40 dk veriyorlar. Her dersin sınavından sonra 30 dk ara veriyorlar ve sorular basit.

Hergün 40 dk çalışmak mı :eek: Böyle çalış zaten 90 altı almazsın alamazsın yani :D 1.sınıftan beri asla düzgün bi ders çalışmam olmadı yazılı öncesi günü belki küçük bir göz gezdirme :D Bu sene değişti ama :D

Geri
Yukarı