TEOG'ta 455 nasıl bir puan?

Yeni çıkınca kafam gitmiş okuduğumdan anlamamışım :) 440 nasıl bir puan peki ?
Çok kötü bir puan değil bence. 400 üzeri her lisede iyi bir üniye gitme şansımız var. 440 ile bulunduğunuz yerde iyi bir anadolu lisesi tutturabilirsiniz. Hatta biraz daha iyi bir sonuçla 450 vs alıp FEN Lisesine gitme şansınız hala var.

Puan/Lise Kalitesi oranı çok yüksek yerler hariç doğru orantılı değil merak etmeyin.
Mesela arkadaşım 450 puanlık liseye gidiyor. Bahçeleri bile yok. Ben 400lük biyere gidiyorum. 2 Blok okul. 1 tane spor salonu birde açık sahamız var... :D İyi yer seçmeye bakın.

Arkadaslar bu sene bende gırdım ılkındne 17 yanlıs var 2.sndne 5 yapmaya bakıyorum TOPLAM 22 YANLISLA 450 ALIRMIYIM ORT 85 91 96 DESEK ?

Ben de Denizliliyim @FurkanGraphic . Benim de toplam 7 yanlışım çıktı. Türkçe --> 2 Yanlış
Matematik --> 3 Yanlış
Din --> Tam
Fen --> Tam
İnkılap --> 1 Yanlış
İngilizce --> 1 Yanlış
Ortalamalarım 95'in altına düşmüyor. Ben Aydem Fen Lisesi'ne gitmek istiyordum ama bu gidişle zor gibi. Tavas Özay Gönlüm Fen Lisesi'ni düşünüyorum. YEP'i 446 puan. O olmazsa merkezde iyi bir Anadolu lisesine gitmeyi düşünüyorum.

İyi günler Yasin bu sene bende TEOG'a gireceğim bu netlerle YEP'in kaç çıkmıştı ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı