Tercih nasıl yapılmalı?

Hocam yatay geçiş şartlarını araştırdığımda 2 yıllık bölüm okuyup apostil belgesi almam gerekiyormuş. (korece yeterlilik sınavına girip 3.seviyeye gelmem gerekliymiş.)
Bu arada açıktan okumak ya da uzaktan okumak göründüğü kadar kolay değil. Hem örgünde hem de açıktan okumus birisi olarak açık daha zor diyorum. SAKIN böyle bir hataya düşme. Uzaktan 2 sene okuyunca 2 sene full evde kalacaksın. Sosyal yaşantın olmayacak. Çok zor bir durum. Başıma geldi de ondan biliyorum. Okulu terk edince açıktan okumaya başladım. 1 sene evde kaldım. Sosyal hayat sıfır. Hatta burada ne duruma düştüğümü yazdım. Aynı hataları yapma. Hepsini oku. Tecrübe bilgiden daha önemlidir. Sana tecrübelerimi aktaracağım bu konuda.

Bunu kesinlikle oku. Aynı hataları yapma. Açıktan okuma sürecim... İçindeki linklerdeki tarihleri de dikkatli incele. 4 senelik bir serüven...

Burada yazdıklarım altın değerinde senin için. Kimse 4 senesini havaya uçuracak özgüvende değil bu ülkede. Ben bir de lisede de açıktan okumaya çalışmıştım. Buradaki bir ağabey yapma demişti. Son anda kurtuldum.

Geri
Yukarı