Termal Macun Azami Kullanım Süresi

Geriteq

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bundan 4-5 sene önce Noctua Nt-h1 model termal macun almıştım ve 6 ayda bir olarak yenileme işlemi yapıyordum. Son zamanlarda termal macunu yenilememe rağmen işlemcinin sıcaklığını düşüremediğimi fark ettim. Bugün termal macunun kutusunda 2 yıl bekleme süresi yazdığını gördüm ancak hala ilk aldığım zamanki akışkanlığını koruyor. Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi?
İşlemci: 4790K
Soğutucu: Cooler Master Nepton 280L

Overclock yapılan bir sistem için 6 ay, normal kullanım için 1 yıl ara ile sürülmesi tavsiye edilir. CPU senelerce kullanıldıkça, ilk aldığınızda kullandığınız macun artık onu etkileyemeyebilir. Gold veya Nano tip macun tercih edin.

Eğer ortalama sıcaklığın üzerinden 10 derece civarında bir oynama varsa o zaman macunda sorun olabilir.
Radyatörünüzün ve pompanızın da temiz, düzgün çalıştığından emin olun.

Saklama koşullarını koruyup ağzı sıkıca kapatıldıysa sorunsuz bitene kadar kullanabilirsiniz.
Temas noktalarını temizlemek, çizmemek sıkarken orantılı sıkmanıza özen gösterin. Fanların dönüş hızları yavaşlamış olabilir tozlandıysa temizleyin, fan miline erişiminiz var ise bir damla makine yağı damlatıp kapatın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı