Termal macun değişikliği sonrası sıcaklıklar değişmedi

XdSaga

Decapat
Daha fazla  
Arkdaşalar 30 dakika önce termal macun sürdüm 3 yıldır sürmüyordum Arctic MX-4 30 dakika Valorant oynadım ve sıcaklık halen 95 92 derecelerde. Neden böyle oldu anlamadım? Şu an ne yapmamı önerirsiniz? Macunu az sürmedim çok da sürmedim kıvamında sürdüm sonra onun plastik fırçası ile yaydım ama sıcaklık yine aynı ya. Çok canım sıkıldı cidden Acer Nitro 5 almayın ya lanet gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki macun kaynaklı değildir. Her artirc MX-4 orijinal olmayabilir çünkü piyasada sahteleri at koşturuyor. Çok tanınmış market zincirden aldığım çamaşır deterjanı bile sahte çıktı ya... Yüksek voltaj çeken işlemcilere bazen stok fan yetmeyebilir. Eğer macunun kıvamı sert ise ve sürülmesi zorladı ise biraz şüpheli. Çok özenmeden ortaya nohut tanesi kadar damlatır soğutucuyu kapatırım. Sağa ve sola hafif yoklama yapar soğutucuyu sabitlerim.

Macun uygulanır uygulanmaz hemen etkisi görülmez zaten. Uygulama ve macun kalitesinde sıkıntı yoksa ve bu durum 1 gün sonra devam ederse başka kusur olabilir.

Test kitabı kadar boyutu olan aletin işlemciyi 80'lerde tutmasını bekliyorsanız büyük hata. Laptop bu. Tabii ki 90 dereceyi geçecek. Sıvı metalli ROG STRIX laptoplar bile 95 görüyor rahatça.
Bu arada aynı mousepadi görünce bi sevindim.
IMG_20220803_151940.jpg

Ya macundan dolayımı yoksa başka bir şey mi anlamadım lanet gelsin oyundan soğudum ya of ya sinir stresten başımda saç kalmadı.

https://www.hepsiburada.com/arctic-...ctcp00002b-p-HBV00000KBT85?magaza=Hepsiburada aldığım site de bu yani güvendik o kadar.

Abi çakmamı gönderdiler aaaaaa kriz geçiricem bu nedir lanet gelsin.

Kutudaki karekodu okutursanız orijinal olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Test kitabı kadar boyutu olan aletin işlemciyi 80'lerde tutmasını bekliyorsanız büyük hata. Laptop bu. Tabii ki 90 dereceyi geçecek. Sıvı metalli ROG STRIX laptoplar bile 95 görüyor rahatça.

Acaba ASUS'un yıllardır olan beceriksizliğinin eseri olabilir mi o sıcaklıklar? ASUS laptop kullanan kimi görsem şikayet ettiği ana konu aşırı ısınma. Bunun da sebebi tasarımdan kaynaklıdır. Cihaz kompaktlığı ikinci sırada gelir. Ayrıca ben şu ana kadar o kadar "kompakt" denecek bir Gaming laptop da görmedim. Çoğunun kasası bayağı kalındır.

Ama kutu farklı sıkıntı olabilir mi ya da neden düşmedi sıcaklık?

Termal macun değişimi öncesi sıcaklık değerlerinizi söyler misiniz? Aklıma soğutma bloğunun tam temas etmeme ihtimali geliyor, ama laptop olduğundan o ihtimali en son seçenek olarak tutuyorum.

Son düzenleme:
Bu arada.

IMG_20220803_151940.jpg

Hocam aynı mouse pad ve aynı mouse bende de var. Korktum beni mi çektiniz diye.

Acaba ASUS'un yıllardır olan beceriksizliğinin eseri olabilir mi o sıcaklıklar? ASUS laptop kullanan kimi görsem şikayet ettiği ana konu aşırı ısınma. Bunun da sebebi tasarımdan kaynaklıdır. Cihaz kompaktlığı ikinci sırada gelir. Ayrıca ben şu ana kadar o kadar "kompakt" denecek bir Gaming laptop da görmedim. Çoğunun kasası bayağı kalındır.

Termal macun değişimi öncesi sıcaklık değerlerinizi söyler misiniz? Aklıma soğutma bloğunun tam temas etmeme ihtimali geliyor, ama laptop olduğundan o ihtimali en son seçenek olarak tutuyorum.

Önceden 92-95'ti hala aynı yani. 90-95 arası çok da sürmedim az da. Şimdi ne yapayım?

Sorgulama yapmayı deneyiniz.

Sorgulama yaptım ama olmuyor yani orijinal ya da çakma demiyor.

Bu arada aynı mousepadi görünce bir sevindim.
IMG_20220803_151940.jpg

Kutudaki karekodu okutursanız orijinal olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Deneyeceğim hocam.

Arkadaşlar yardım edecek yok mu nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı