Termal macun sonrası sıcaklık değişmedi

mertlev

Hectopat
İşlemciye termal macun uygulamadan önce üstündeki macun tamamen kurumuştu yani yoktu. Bu şekilde AIDA64'te yük altında 87 dereceye gelip orada sabit kalıyordu.
Bugün Arctic MX-4 uyguladım ince bir tabaka şeklinde ama macun biraz katı gibiydi, zor yaydım.
Ve montajın ardından tekrar teste soktum. Sıcaklık macunsuz hali ile birebir aynı. Sorun nedir, nasıl hallederim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elektronikçilerdeki beyaz ısı transfer pastasını ürünün kuruluğuna göre bir kaç damla hafif nemlendirecek şekilde motor yağı ile karıştırıyorum kurumasını engellesin diye şuanlık bir sıkıntı yaşamadım oranı iyi ayarlamak gerekiyor.

Aynı macunu dün ben kullandım 2019 Edition diye geçeni bende bütün sıcaklıklar yarı yarıya düştü ama bu noktayı iyi oku ben yanında gelen yayma spatulası ile macunu yaymadım işlemcinin ve ekran kartı GPU'sunun üstüne sıkıp soğutucularını direkt taktım çapraz olacak şekilde vidalarını sıktım. Yayma işlemi sanırım görünmeyen hava kabarcıkları bırakıyor bu yüzden iyi olmuyor sürdüğün macun. Ben bu bilgiyi öğrendikten sonra sadece macunu sıkıp soğutucu bloğu monte ediyorum. Bence dediğim şekilde dene bir de.

Sizin macununuzda biraz katımsı bir kıvama sahip miydi acaba?

Bende ki katı değildi normal macun nasıl ise öyleydi valla. N11'de çok gördüm böyle katı falan yazanı ama bende ki macun olması gerektiği gibi. Bu arada küpe olsun asla macunu yaymayın işlemcinin üstüne sıkın sonra soğutucusunu takın bırakın.

Geri
Yukarı