Termal macun değişimi sonrası laptop açılmıyor

Trieetz

Kilopat
Makaleler
9
Lütfen bilen arkadaşlar yazsın. Laptop ısınma sorunlarından dolayı laptopa bataryasın çıkarmadan termal macun sürdüm ve ana karta düşen vidayi tornavidayla alıp geri takdım termal macunu uygulayıp kapağın kapatıp açmayı denedim sistem açılmıyor. Ne yapmam gerek?

Lütfen bilen arkadaşlar yazsın. Laptop ısınma sorunlarından dolayı laptopa bataryasın çıkarmadan termal macun sürdüm ve ana karta düşen vidayi tornavidayla alıp geri takdım termal macunu uygulayıp kapağın kapatıp açmayı denedim sistem açılmıyor. Ne yapmam gerek?
Kardesim bilmiyorum sonu noldu. Bakiyorum yardimci olan olmamis. Bilgisayarinda cok kucuk bi dokunusla tamir olacak bir problem varmis. Burda olsaydim duzeltirdim
Sadece statik enerjiyi bosaltman lazimdi. Bunun icin bataryanin pimini cikartib guc tusuna 40-50 saniye basili tutman lazim ardinda bataryayi tak calistir.
Ama alternativ yollar. Macun miktarina dikkat edin. Pimleri kontrol edin. Islemciyi max koruyun. Ana karta direk temas etmeyin. Iyi bir tornavida seti kullanin. Ramlari takib cikarin sorun olusursa. Bu tip durumlarda panik yapmaya gerek yok.

Artı -1 Eksi
Kardesim bilmiyorum sonu ne oldu. Bakiyorum yardimci olan olmamis. Bilgisayarinda cok kucuk bir dokunusla tamir olacak bir problem varmis. Burada olsaydim duzeltirdim.

Sadece statik enerjiyi bosaltman lazimdi. Bunun için bataryanin pimini cikartib guc tusuna 40-50 saniye basili tutman lazim ardinda bataryayi tak calistir.

Ama alternativ yollar. Macun miktarina dikkat edin. Pimleri kontrol edin. Islemciyi Max koruyun. Anakarta direk temas etmeyin. Iyi bir tornavida seti kullanin. RAM'lari takib cikarin sorun olusursa. Bu tip durumlarda panik yapmaya gerek yok.

Denedim hepsini dostum değişiklik yoktu rafa kaldırdım bilgisayarı. İnşallah tamirci bulursam teslim edeceğim.

Geri
Yukarı