Termal macun ve pad değişimi sonrası laptop açılmıyor

Seluze12

Hectopat
Yer
Çekmeköy/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
3.Kaptan / Second Officer
Selam arkadaşlar,

Bugün akşam sıraları Casper G911 laptopuma Thermal Grizzly - Kryonaut termal macun ve çiplere aynı markanın padlerini uyguladım. Cihazi açtım fakat islekci süpet soğumuşken, ekran kartı bosta 90 derecelerde çalısıyordu. Kapatıp tekrar laptopun içini açtıgımda ekran karti bakır plakanin degmedigini gördüm. Sonrasında cihazı ayarladım kapatıp, laptopun Power tusuna bastım tekrar açıldı. Fakat sıcaklık gene 90'dı boşta. Bende tekrar acıp padleri vs almaya karar verdım. Ve macunu yeniledim. Bu sırada batarya hiç cıkarılmadı. Cihazi tekrar açmak istediğimde maalesef hiç açılmadı. Bilgisi ya da ayni sorunu yaşamış arkadaşlar. Çok zor durumda kaldım. Şimdiden teşekkürler.

Vallahi ne desek yalan olur hocam ama baya pahalıya patlar gibi. Casper'ı arayıp sorun ancak anakartla birlikte hem işlemci hem GPU da değişecek.
Hocam direkt yeni laptop parasi derler. 3070 ile 11800h var laptopta. Kalp krizi geciririm.

Selam arkadaşlar,

Bugün akşam sıraları Casper G911 laptopuma Thermal Grizzly - Kryonaut termal macun ve çiplere aynı markanın padlerini uyguladım. Cihazi açtım fakat islekci süpet soğumuşken, ekran kartı bosta 90 derecelerde çalısıyordu. Kapatıp tekrar laptopun içini açtıgımda ekran karti bakır plakanin degmedigini gördüm. Sonrasında cihazı ayarladım kapatıp, laptopun Power tusuna bastım tekrar açıldı. Fakat sıcaklık gene 90'dı boşta. Bende tekrar acıp padleri vs almaya karar verdım. Ve macunu yeniledim. Bu sırada batarya hiç cıkarılmadı. Cihazi tekrar açmak istediğimde maalesef hiç açılmadı. Bilgisi ya da ayni sorunu yaşamış arkadaşlar. Çok zor durumda kaldım. Şimdiden teşekkürler.

Hocam öncelikle geçmiş olsun anakart yanmasını en sona bırakacak olursak BIOS piline bir statik yapmanı öneririm. Eski bir ASUS bilgisayarım (sizlere ömür ekranın anasını ağlattığım için öldü) açılmıyordu. Babamla birlikte laptopu açıp BIOS piline statik yapınca düzelmişti. 1 hafta sonra yine oldu. Yine statik yaptım, yine açılmıştı. İkincisi ise Casper yetkili serviste anakart yanarsa bile sana garanti yenisi verir demişti ancak senin durumda geçerli olur mu bilmiyorum.

Umarım bu kadarla kurtulurum.

Evet kisa devrede nereler zarar görür genelde?

Arkadaşlar bataryayı takarken elektrik cıkmasi normal mi?
Hic sanmiyorum, buyuk ihtimalle 0 bilgisayar parasina yakin bir bedel cikartirlar. Kullandigin macun da yanlis, izledigin yol da deneyimsizce olmus, gecmis olsun artik. Deneyim sahibi oldun.

Hocam anakarta suan dikkayli baktigimda lehim yerleri turuncu gibi baya yerde var bu boylemiydi inanın hic dikkat etmedim yanık olunca anlasilir mi?
Bazen anlasilir bazen anlasilmaz neyin yandigiyla, olusan reaksiyonla alakali. Bakarsin servis bir sekilde tekrar calistirir bilgisayari ama vida dusurme isi ozellikle bataryanin pimi bagliyken sakat. Keske bir konu acsaydin nasil yapabilirim diye. Belki deneyimli birilerine denk gelirdin gerekli adimlari anlatirdi. Acele etmissin.

Yeni konular

Geri
Yukarı