Termal macun FPS düşüşünü engeller mi?

KingOfS

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, termal macun aldım.

10 yıllık bilgisayarim var (kötü değil) fakat termal macun ilk yıllardan beri yoktu, şu anda hala işlemcimin üzeri kupkuru. Markası ve modeli yazıyor.
Hiçbir yerinde yok fan bloğunda falan da yok kurumuş hal olarak.
Fakat boştayken 35-40 derece islemci, oyun oynarken 60 dereceye çıkıyor (Derecelerden anlamam, siz söylersiniz.). Arada 60 FPS - 100 FPS'te düşüş yiyorum. Bu macunu sürersem işe yarar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

10 yıllık bilgisayarim var (kötü değil) fakat termal macun ilk yıllardan beri yoktu, şu anda hala işlemcimin üzeri kupkuru. Markası ve modeli yazıyor.
Fakat boştayken 35-40 derece islemci, oyun oynarken 60 dereceye çıkıyor (Derecelerden anlamam, siz söylersiniz.). Arada 60 FPS - 100 FPS'te düşüş yiyorum. Bu macunu sürersem işe yarar mı?
Sistemi tam yazar mısınız?

Fakat boştayken 35-40 derece islemci, oyun oynarken 60 dereceye çıkıyor (derecelerden anlamam, siz söylersiniz.). Arada 60 FPS - 100 FPS'te düşüş yiyorum. Bu macunu sürersem işe yarar mı?

Termal macun sürmek dolaylı yoldan FPS düşürür işlemcide sıcaklık çok yükselir 90-95 derece gibi bundan dolayı FPS düşüklüğü yaşarsın termal macun sürdüğünde ise sıcaklık düşer FPS artar ancak zaten sizin işlemciniz sıcaklığı düşük olduğu için bir FPS artma söz konusu olmaz.

Sistemi tam yazar mısınız?
Amd athlon tm x2 250 processor
Asus gt 430
4gb ddr3 x2 ram
Sandisk ssd 240gb
Ecs Mcp61m m3 motherboard
Termal macun sürmek dolaylı yoldan FPS düşürür işlemcide sıcaklık çok yükselir 90-95 derece gibi bundan dolayı FPS düşüklüğü yaşarsın termal macun sürdüğünde ise sıcaklık düşer FPS artar ancak zaten sizin işlemciniz sıcaklığı düşük olduğu için bir FPS artma söz konusu olmaz.
şuan 1080p dizi izliyorum 40 41derece

Peki neden sistem 10yillik olmasina rağmen isinmiyor yani sebebi nedir 1 kere dahi termal macun surulmedi.

Çoğu bilgisayarı olan kişiler termal macunu bile bilmiyorlar isterse 20 yıllık olsun ısınmayan işlemci ısınmaz 2.cevabım ise işlemciyi soğutan bir fan var.
Amd athlon tm x2 250 processor
Asus gt 430
4gb ddr3 x2 ram
Sandisk ssd 240gb
Ecs Mcp61m m3 motherboard

şuan 1080p dizi izliyorum 40 41derece
Normal bence termal macun sürmeye gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı