Termal macun kullanımı fazla mı?

Myk61

Hectopat
Resimdeki şekilde macunu fazla mı kullandım? Temizleyip tekrar daha az bir uygulama yapmalı mıyım?

IMG_20211017_150506.jpg

Yaymadan önce ne kadar sürdünüz, veya bu soğutucu ile baskı yapıldıktan sonraki yayılmış hali mi? Sanki bana ucundan biraz fazla geldi. Şöyle bir bezelye tanesinin 3/4'ü kadar sürseniz yetiyor.

Yaymadan önce ne kadar sürdünüz, veya bu soğutucu ile baskı yapıldıktan sonraki yayılmış hali mi? Sanki bana ucundan biraz fazla geldi. Şöyle bir bezelye tanesinin 3/4'ü kadar sürseniz yetiyor.
Soğutucu bloğu üzerine koymadan önceki hali bu şekilde. Ortalama bir bezelye tanesi kadar koyup yaydım.
Biraz fazla ama temizleyip tekrar yapmanızı gerektirecek kadar değil.
Teşekkürler.

Soğutucu bloğu üzerine koymadan önceki hali bu şekilde. Ortalama bir bezelye tanesi kadar koyup yaydım.

Sanki biraz fazla sürmüşsünüz biraz kalın bir tabaka gibi geldi bana. Tabakanın daha ince olan yerlerini silip tabakanın daha kalın olduğu yerlerden biraz daha ince olan yere doğru yayın.

Önce ortasına biraz sıkarsın, sonra kart gibi bir şeyle güzelce yayarsın. Kenarlara fazla ilerletme soğutucuyu üstüne oturtunca zaten dışa doğru yayılacak.

Geri
Yukarı