Termal Macun Raf Ömrü

yunus doğruu

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 3-4 yıldır aynı termal macunu kullanmaktayım. 6-7 ayda bir dizüstü bilgisayarımın temizliğini yapıp macununu yenilerim. Fakat son macunu yeniledikten bir ay sonra sıcaklık değerlerinin eskisi gibi iyi olmadığını fark edip bilgisayarın içini açıp baktığımda işlemcide neredeyse hiç macun kalmadığını, eridiğini farkettim. Tekrar macunladım yine bir aylık bir sürede eridi. Acaba kullandığım macunun son kullanma tarihi mi geçti de işlevini kaybetti ya da macunlarda son kullanma tarihi gibi bir olay var mıdır? Ya da Bilgisayarımdan mı kaynaklı sorun?
Kullandığım dizüstü : Exper Karizma MS-1688
Termal macunum : Xigmatek PTI-G3606

Daha önce Noctua ile NT-H1 modeli termal macun için raf ömrü hakkında mail attım. Gelen cevap 3 yıl raf ömrü var denilmişti. Bende sizin gibi yaklaşık 4-5 yıldır termal macun kullanıyorum. Bir sorun teşkil etmedi.
Ama resmiyette olan raf ömrü 3 yıldır.

Daha önce Noctua ile NT-H1 modeli termal macun için raf ömrü hakkında mail attım. Gelen cevap 3 yıl raf ömrü var denilmişti. Bende sizin gibi yaklaşık 4-5 yıldır termal macun kullanıyorum. Bir sorun teşkil etmedi.
Ama resmiyette olan raf ömrü 3 yıldır.
Cevabınız için teşekkür ederim. Yeni bir macun alıp deneyeyim. Eğer yine 1 ay gibi bir sürede erirse demek ki işlemcide problem vardır.

Aynı marka macundan bir tane daha aldım. Fakat dizüstü bilgisayara uygulamadım, kasaya uyguladım. Eski macunumdan daha yoğun bir kıvamı var yeni aldığımın. İlk önce bozuk zannettim fakat kasanın işlemci sıcaklığı normal olunca dokunmadım. Dizüstü bilgisayara yarın uygulayayim sonucu söyleyeyim.

Geri
Yukarı