Termal Macun sürdükten sonra görüntü gelmemesi

Skyress

Kilopat
Yer
Duchy of Toussaint
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarıma termal macun sürdüm. Sonra bilgisayarı açtım ama görüntü gelmedi. Tekrar işlemci soğutucuyu çıkarıp taşmış mı diye baktım ve çıkarırken anakartın üstüne taştı onları sildim. Sonra tekrar çalıştırdım. Açınca 1 kere uzun bip ve 3 kere kısa bip uyarısı verdi ve 2-3 dakika içinde kapandı. Hiçbir şekilde görüntü gelmiyor, sadece siyah ekran var. Bütün fanlar da çalışıyor. Sorun nedir arkadaşlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen hafta işlemciye termal macun sürelim dedik (daha önce hiç yapmamıştık) her şeyi yaptık tamam ama ekranda görüntü yok. Mecburen tamirciye götürdük. Anakartın içine etmişik. Garantiye gönderdik kuzu kuzu bekliyoruz :(

Arkadaşlar çıkarttım anakartı, biraz sildim diş fırçasıyla ve taktım. Ekran yine geldi, Windows'a girdim ama 10 saniyede dondu ve kapattı tekrar kendini. Sorun anakarttaysa yeni anakart alayım. Garantiye göndersem yeni fiyatıyla aynı parasını isterler zaten.@Berkay Davas @Roxyen
Şöyle de verdigi bip sesini atayım. Bi türlü bulamadım problemi.
Arkadaşlar bilen yok mu? @Recep Baltaş
En son ekte attığım resimdeki hatayı verip yeniden kapandı.

Dosya Ekleri

• 20210814_094256.jpg
    20210814_094256.jpg
    148,9 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Arkadaşlar çıkarttım anakartı, biraz sildim diş fırçasıyla ve taktım. Ekran yine geldi, Windows'a girdim ama 10 saniyede dondu ve kapattı tekrar kendini. Sorun anakarttaysa yeni anakart alayım. Garantiye göndersem yeni fiyatıyla aynı parasını isterler zaten.@Berkay Davas @Roxyen
Şöyle de verdigi bip sesini atayım. Bir türlü bulamadım problemi.
Arkadaşlar bilen yok mu? @Recep Baltaş
En son ekte attığım resimdeki hatayı verip yeniden kapandı.

Onarım seçeneğini denediniz mi? Hata kodunu arattığımda bunun bir Windows hatası olduğunu gördüm. Aslında zor bir sorununuz yok. USB'ye bir Windows yükleyip temiz kurulum yaparsanız en azından bu sorunu çözersiniz. Bilgisayarda başka sorun var mı bilmiyorum tüm konuyu okumadım. Temiz kurulumdan önce deneyebilecekleriniz;

1-Onarım seçeneğini denemek.
2-F8'e basarak Güvenli Mod'da açıp Sistem geri yüklemeyi denemek.
3-Güvenli modda açılırsa Komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştırıp SFC /scannow yazıp enterlayın. Windows hata varsa onu denetler. Biraz azun sürebilir.

Ama dediğim gibi temiz kurulum çözümdür.

Son düzenleme:
Onarım seçeneğini denediniz mi? Hata kodunu arattığımda bunun bir Windows hatası olduğunu gördüm. Aslında zor bir sorununuz yok. USB'ye bir Windows yükleyip temiz kurulum yaparsanız en azından bu sorunu çözersiniz. Bilgisayarda başka sorun var mı bilmiyorum tüm konuyu okumadım. Temiz kurulumdan önce deneyebilecekleriniz;

1-Onarım seçeneğini denemek.
2-F8'e basarak Güvenli Mod'da açıp Sistem geri yüklemeyi denemek.
3-Güvenli modda açılırsa Komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştırıp SFC /scannow yazıp enterlayın. Windows hata varsa onu denetler. Biraz azun sürebilir.

Ama dediğim gibi temiz kurulum çözümdür.

Çok teşekkürler. Bilgisayar şansa açılıyor, yine açılırsa onarımı deneyeceğim. Veya güvenli modda dediğinizi yapacağım.

Sistem nedir tam olarak? Bende de 5600X vardı ve bozuldu, belki yardımcı olabilirim.
Monitor : AOC 23.8'' 24G2U 144Hz 1ms Gaming Monitor
CPU : AMD Ryzen 5 2600
Motherboard : GIGABYTE B450M S2H
RAM : CORSAIR Vengeance RGB Pro 2x8 3600 MHz
GPU : SAPPHIRE Radeon RX580 Pulse OC 8G
SSD : Adata SU630 480 GB
HDD : Western Digital Caviar Blue 1 TB 7200 RPM
PSU : High Power 600W 85+ Bronze Eco
Case : Dark N10 PRO RED

Monitor : AOC 23.8'' 24G2U 144Hz 1ms Gaming Monitor
CPU : AMD Ryzen 5 2600
Motherboard : GIGABYTE B450M S2H
RAM : CORSAIR Vengeance RGB Pro 2x8 3600 MHz
GPU : SAPPHIRE Radeon RX580 Pulse OC 8G
SSD : Adata SU630 480 GB
HDD : Western Digital Caviar Blue 1 TB 7200 RPM
PSU : High Power 600W 85+ Bronze Eco
Case : Dark N10 PRO RED
Peki, fare ve klavyenin ışıkları yanıyor mu,?
En son siyah ekran mı alıyorsunuz?

Geri
Yukarı