Termal Macun sürdükten sonra görüntü gelmemesi

Skyress

Kilopat
Yer
Duchy of Toussaint
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarıma termal macun sürdüm. Sonra bilgisayarı açtım ama görüntü gelmedi. Tekrar işlemci soğutucuyu çıkarıp taşmış mı diye baktım ve çıkarırken anakartın üstüne taştı onları sildim. Sonra tekrar çalıştırdım. Açınca 1 kere uzun bip ve 3 kere kısa bip uyarısı verdi ve 2-3 dakika içinde kapandı. Hiçbir şekilde görüntü gelmiyor, sadece siyah ekran var. Bütün fanlar da çalışıyor. Sorun nedir arkadaşlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasaya gelen gücü kes sonra 15-20 sn kadar Power tuşuna bas ekran kartı vs takılı olsun eğer yine açılmassa kasayı tamirciye götür İstanbul'da oturuyosan sana tanıdık birini önerebilirim.
Tamamdır bi deneyeyim.

Bu arada bilgisayardan Windows sesi falan geliyor, klavye ve farenin de ışıkları yanıyor.

Yine açılmadı.
Bilgisayar açıldı, masaüstüne geldi, 10 saniye sonra yine kapandı.

Son düzenleme:
Ekran da mouse sımgesini görebiliyor musun? Eğer görebiliyorsan klavyeden CTRL+Shift+ESC tuşlarına basar mısın rica etsem açılan görev yöneticisinde yeni görev çalıştır explorer.exe yazıp çalıştırabilir misin?

Ekran da mouse sımgesini görebiliyor musun? Eğer görebiliyorsan klavyeden CTRL+Shift+ESC tuşlarına basar mısın rica etsem açılan görev yöneticisinde yeni görev çalıştır explorer.exe yazıp çalıştırabilir misin?
Yine deneyeyim ama açılmıyor yine. Şansa açılıyor. :D Windows mu bozuldu sizce?

Yine deneyeyim ama açılmıyor yine. Şansa açılıyor. :D Windows mu bozuldu sizce?

Windows'un bozulmuş olma ihtimalide var tabii ama anakart üzerindeki devrelere de zarar gelmiş oalbilri anakartlar 3 katmandan oluşmakta ortada devreler bulunduğuından anakart üzerine taşan terman macunlar bozmuş olabilir önemli dosyan yoksa formatla olmazsa bilgisayarcıya götürmeni tavsiye ederim.

Windows'un bozulmuş olma ihtimali de var tabii ama anakart üzerindeki devrelere de zarar gelmiş olabilir anakartlar 3 katmandan oluşmakta ortada devreler bulunduğundan anakart üzerine taşan terman macunlar bozmuş olabilir önemli dosyan yoksa formatla olmazsa bilgisayarcıya götürmeni tavsiye ederim.
Peki anakart üzerindeki macunları ne ile silmemi tavsiye edersiniz? Devrelerde de olduğunu belirtmiştim ilk mesajlarımda.

Kasadan Power'ı söküp 30 sn Power tuşuna bastıktan sonra içindeki elektriği boşaltıp ıslak ya da nemli olmayan herhangi bir şeyle çok dikkatli olacak şekilde silebilirsin ama genel olarak dış fırcası ya da boya fırçası kullanılıyor.

Kasadan Power'ı söküp 30 sn Power tuşuna bastıktan sonra içindeki elektriği boşaltıp ıslak ya da nemli olmayan herhangi bir şeyle çok dikkatli olacak şekilde silebilirsin ama genel olarak dış fırcası ya da boya fırçası kullanılıyor.
Tamamdır. Diş fırçasını hafif ıslatayım o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı