Termal macun sürerken görünen turuncu yer nedir?

caganaydogmus34

Decapat
RAM
6 gb
Arkadaşlar merhaba. CS:GO oynuyordum ancak FPS düşmesi girmeye başladı termal macun yenileyeyim dedim. PC'min içini açtıktan sonra resime ekledğim yerde turuncu olan yerde orada ezilme gibi bir şey var. Sanki birisi bükmüş geri takmış. Orada hava geçiyorsa bayağı zor geçer. O bölgein adı nedir ve ben nasıl düzeltirim o yeri?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-05-25 110635.png
    Ekran görüntüsü 2022-05-25 110635.png
    17,7 KB · Görüntüleme: 127
Gaz falan geçmiyor. Bildiğiniz temas yoluyla sıcaklığı iletiyor. Gaz geçebilmesi için kompresör vs. konulması lazım.

Arkadaşın birisi videosunu atmıştı. Bulabilirsem atarım. Ayrıca hiç mi fizik bilgin yok? Ucunda sıcaklık biraz artsa zaten o gaz diğer tarafa kolayca iletilmiş olacak.

Buyur:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşın birisi videosunu atmıştı. Bulabilirsem atarım. Ayrıca hiç mi fizik bilgin yok? Ucunda sıcaklık biraz artsa zaten o gaz diğer tarafa kolayca iletilmiş olacak.

İşlemci bakır boru ile temas ederek işlemcide ısı bakır boruya transfer edilir. Sonra fan ile bakır borudaki ısı dışarı atılır. Bildiğim fizik bu kadar. İleri seviyedeki fizik bilginizle aydınlatırsanız bizde yeni bir şeyler öğrenmiş olur, memnun oluruz.

İşlemci bakır boru ile temas ederek işlemcide ısı bakır boruya transfer edilir. Sonra fan ile bakır borudaki ısı dışarı atılır. Bildiğim fizik bu kadar. İleri seviyedeki fizik bilginizle aydınlatırsanız bizde yeni bir şeyler öğrenmiş olur, memnun oluruz.

Videoları attım, gaz değil sıvı konuluyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı