Çözüldü Termal macun sürülü halde gelen soğutucunun macunu değişmeli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

624739

Megapat
Makaleler
4
Dostlar selam, dün aldığım DeepCool AK400 adlı soğutucuyu bugün itibarıyla temin ettim. Bu ürünü sipariş etmeden önce de termal macun siparişi vermiştim fakat, soğutucu geldikten sonra altındaki blokta termal macun sürülü halde olduğunu gördüm. Sizce bu macunu temizleyip aldığım macunla değiştirmeli miyim (MX4) yoksa bu şekilde kullansam da olur mu?

O zaman 1-2 yıl sonra macun değişimi yapmak için MX4'ü kullanmak daha mantıklı. Pekala, yanıtınız için teşekkür ederim.

Ben de MX-4 kullanıyorum bu hazır sürülü macunlardan hiç farkı yok. Hem hali hazırda jilet gibi uygulamışlar soğutucunun üzerine, kendin uygulamak yerine direkt montajlaman en temizi.

Kendi macununu kullanabilirsin. Çoğu marka soğutucuyla beraber kendi macununu da gönderir. Hatta kendi macununu kullanman daha iyi olur. Tabi düşük kalite bir ürün olsaydı aynısını demezdim.
Bu üründe bloğun altında termal macun direk sürülü hale gelmiş, sıcaklık açısından benim aldığım MX4 ile farkı olur mu diye sormak istedim.
Ben de MX-4 kullanıyorum bu hazır sürülü macunlardan hiç farkı yok. Hem hali hazırda jilet gibi uygulamışlar soğutucunun üzerine, kendin uygulamak yerine direkt montajlaman en temizi.
O zaman termal macunu beklemeden direkt montaj kısmına geçeyim çünkü heyecandan bekleyemiyorum, teşekkürler :D.

Bu üründe bloğun altında termal macun direk sürülü hale gelmiş, sıcaklık açısından benim aldığım MX4 ile farkı olur mu diye sormak istedim.
Üzerindekini silip MX-4 sürmene değecek bir fark olmaz. Kendi üzerinde sürülü gelmesi daha iyi, macun sürme derdinden kurtulmuş olursun. Montajı iyi yaparsan işlemcinin her tarafına eşit bir şekilde dağılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı