Termal pad yerine termal macun kullanılır mı?

Metzero

Decapat
Makaleler
1
Merhaba, iyi forumlar. Sürekli laptop kullanıyordum ve ilk defa masaüstü sistem dizdim, yeni nesil ekran kartlarında termal pad kullanılıyormuş. Bu termal pad'in ömrü bittiğinde termal pad almak zorunda mıyım ve termal macun kullansam bir sorun olur mu? Eğer kullanmam lazımsa bu termal Pad'in ömrü kullanım süresine göre termal macun gibi 6-12 ay arasında bir değişmem mi gerekiyor? Ekran kartım: MSI RX 5600XT Gaming X.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartlarında genelde, çekirdeğin üzerinde termal macun sürülü oluyor. VRAM'ler ve güç parçalarının üstünde termal pad konuluyor. Orjinali gibi değiştirmek ''bence'' daha iyi olur.

Kaliteli ürün kullanırsan sıkıntı olmaz, 1-2 yıl kullanılır. 5 yıllık R7 260x kartımda bir kez değişim yaptım, garanti bittikten sonra. Şuana kadar ısınma sorunu olmadı.

Termal padler belli bir boşluğu hacimleriyle doldururken, termal macun ise ince bir tabaka görevi üstlenerek, heatsinkin yüzeye tam olarak basmasını sağlar. İkisinin kullanım yerleri farklıdır. Thermal Grizzly Minus Pad 8 öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı