Termal pad yerine termal macun sürebilir miyim?

Enis Can22

Centipat
Arkadaşlar ben laptobumun 2 veya 3 gün önce içini açıp temizledim ve termal bakımını yaptım.
Fakat fanı çıkardıktan sonra demir soğutucu bloğun altından termal pad gibi bir şey çıktı. Ben önce işlemcinin üzerine sonra ekran kartına koymayı denedim fakat boyutları tutmadı bende lazın olmaz diye çöpe attım. Şu an bilgisayar oyuna girdikten sonra kapanıyor. Ekran kartım 102 dereceleri görüyor ve PC kapanıyor.
Sonra demir blokta bir şey fark ettim büyük ihtimal termal pad oraya girecek. Ama ben attım. Termal pad yerine termal macun sürsem sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer termal pad konulacak kadar boşluk varsa o arayı macunla doldursanız bile çok fayda sağlamayacaktır. Dizayn edildiği gibi bir çözüm uygulamak zorundasınız.

Eğer termal pad konulacak kadar boşluk varsa o arayı macunla doldursanız bile çok fayda sağlamayacaktır. Dizayn edildiği gibi bir çözüm uygulamak zorundasınız.
Boşluk değil ekran kartının yan tarafında siyah bir şey var demir blok direk o kısımla etkileşim halinde yani yüksek ihtimalle termal pad o kısma giricek ama ben çöpe attım direk temas etmesin sıcaklık olmasın diye termal macun sürebilir miyim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı