Laptop için termal macun yerine termal pad kullanılır mı?

Daha fazla  
Bu termal pad i alıp CPU ve GPU üzerine termal macun niyetine uygularsam iş görür mü? Normalde termal macun kullanıyorum ama Max 1 haftada pump out oluyor sıcaklıklar eski haline dönüyor bu da canımı sıkıyor her ay termal macun değiştirmekten yoruldum.

Bunun Ultimate'i güzel. Ama ben bunu VRAM için kullanıyorum. Macun yenilemek istemiyorsan metalik macun kullanabilirsin. Devreyi sıvıyla kaplarsan tabii ki.

Bu termal pad i alıp CPU ve GPU üzerine termal macun niyetine uygularsam iş görür mü? Normalde termal macun kullanıyorum ama Max 1 haftada pump out oluyor sıcaklıklar eski haline dönüyor bu da canımı sıkıyor her ay termal macun değiştirmekten yoruldum.

Bence kullanılmaz çünkü termal padler biraz daha çabuk ısınıyor ömrü daha çok diye biliyorum ama bence değmez bunun yerine sıvı metal falan olabilir. Profesyonel değilsen termal macun sürmeye devam et. Bir de bilgisayarcıya götürüpte sıvı metal sürdürme bilgisayarcılar biraz özensiz davranıyor 1 ay kullanırsın sonra PC bir daha açılmaz.

Termal pedler termal macun gibi asla olmaz, ayrıca termal pedler ısı gördüllerinde yumuşar. Ve arada hava delikleri olduğu için termal macun kadar iletken olamaz. Çok yüksek ısılarda zarar bile verebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı