Kendim termal macun sürebilir miyim?

Samet Demirci

Femtopat
Yer
Artvin/Şavşat
Gayet de sürebilirsiniz fakat işlemci fanının (tırnak deniyordu sanırım)parçalarına biraz dikkat etmeniz gerekir kırmışlığım var ki YouTube da bunun için eğitim veren kanal ve videolar da var zaten.

onurcan81

Picopat
Arkadaşlar GTA V gibi oyunlar oynarken düşük FPS (40) ve FPS düşmesi yiyorum. İşlemci 95 dereceye kadar çıkıyor. Bana termal macun al dediler. Hangi termal macunu almalıyım? Kendim nasıl sürebilirim? Kasam Casper desktop nsh.

RX 570 4 GB.
8 GB RAM.
i7-4770

Hocam direkt çıkartın soğutucuyu sonra termal macunu peçete yardımı ile iyice temizleyin sonrasında ise elinizdeki termal macunla farklı methodlarda sıkabilirsiniz ama fazla değil ince katman oluştursun yeter fazlası işlemciye zarar verir.

KS
Yagiz3461

Yagiz3461

Centipat
Sürebilirsiniz üzerindeki termal macunu önce ıslak mendil ile silip kurulayın ardınan macunu nohut kadar koyup işlemci üzerine ince şekilde yayın ardından soğutucu takın.
Teşekkürler. Peki soğutucuyu nereden alabilirim. Hangisi önerirsiniz kaliteli ve fazla pahalı olmayan?

IDenizI

Hectopat
Termal macun sürmekte bi' şey yok. Tost ekmeğine yağ sürer gibi. Fazla sürme ve etrafa kaçırma yeter.

Fatih A

Centipat
Çok kolay sürmesi. Ben Laptopumun termal macununu değiştirirken elimle işlemcinin üzerine yapışan macunları kazıdım hiçbir şey olmadı. Arctic MX-4 çok iyi olmasa da düşük bütçede iş görür. Youtube'dan modeli aratıp termal macun değişimi yazarak videolar izlemeniz yeterli. Ben 2 video izleyip tüm laptopu söküp taktım. Kolay şeyler bunlar.

Yeni konular

Yukarı