Kendim termal macun sürebilir miyim?

Samet Demirci

Femtopat
Katılım
18 Mayıs 2020
Mesajlar
98
Yer
Artvin/Şavşat
Gayet de sürebilirsiniz fakat işlemci fanının (tırnak deniyordu sanırım)parçalarına biraz dikkat etmeniz gerekir kırmışlığım var ki YouTube da bunun için eğitim veren kanal ve videolar da var zaten.
 

onurcan81

Picopat
Katılım
4 Aralık 2020
Mesajlar
33
Çözümler
1
Arkadaşlar GTA V gibi oyunlar oynarken düşük FPS (40) ve FPS düşmesi yiyorum. İşlemci 95 dereceye kadar çıkıyor. Bana termal macun al dediler. Hangi termal macunu almalıyım? Kendim nasıl sürebilirim? Kasam Casper desktop nsh.

RX 570 4 GB.
8 GB RAM.
i7-4770

Hocam direkt çıkartın soğutucuyu sonra termal macunu peçete yardımı ile iyice temizleyin sonrasında ise elinizdeki termal macunla farklı methodlarda sıkabilirsiniz ama fazla değil ince katman oluştursun yeter fazlası işlemciye zarar verir.
 
KS
Yagiz3461

Yagiz3461

Centipat
Katılım
3 Nisan 2020
Mesajlar
167
Sürebilirsiniz üzerindeki termal macunu önce ıslak mendil ile silip kurulayın ardınan macunu nohut kadar koyup işlemci üzerine ince şekilde yayın ardından soğutucu takın.
Teşekkürler. Peki soğutucuyu nereden alabilirim. Hangisi önerirsiniz kaliteli ve fazla pahalı olmayan?
 

IDenizI

Hectopat
Katılım
23 Nisan 2019
Mesajlar
1.280
Çözümler
6
Termal macun sürmekte bi' şey yok. Tost ekmeğine yağ sürer gibi. Fazla sürme ve etrafa kaçırma yeter.
 

Fatih A

Centipat
Katılım
25 Kasım 2020
Mesajlar
1.118
Çözümler
2
Çok kolay sürmesi. Ben Laptopumun termal macununu değiştirirken elimle işlemcinin üzerine yapışan macunları kazıdım hiçbir şey olmadı. Arctic MX-4 çok iyi olmasa da düşük bütçede iş görür. Youtube'dan modeli aratıp termal macun değişimi yazarak videolar izlemeniz yeterli. Ben 2 video izleyip tüm laptopu söküp taktım. Kolay şeyler bunlar.
 
Yukarı