Terminal önerisi

Arigeo

Decapat
Arkadaşlar Linux ile ilgilenmeye başladım sadece bilgisayarda değil de telefonda da deneme şansım var mı bilmediğimden soruyorum 2 tane indirdim biri çalışmıyordu biride tamamen Linux oldu yani direk telefonu kapatıp açsam bile terminal çıkıyordu zor sildim böyle sanal makine tarzı bir şey var mı istediğim zaman acabilecegim?

Termux var. Genel olarak Linux ile ilgili işlevleri yerine getiriyor.

F-Droid üzerinden kurmanızı öneririm. Daha güncel orası.

Arkadaşlar Linux ile ilgilenmeye başladım sadece bilgisayarda değil de telefonda da deneme şansım var mı bilmediğimden soruyorum 2 tane indirdim biri çalışmıyordu biride tamamen Linux oldu yani direk telefonu kapatıp açsam bile terminal çıkıyordu zor sildim böyle sanal makine tarzı bir şey var mı istediğim zaman acabilecegim?
Sizin indirdikleriniz launcher sanırım. Eğer arayüz istiyorsanız Debian noroot kurabilirsiniz. Eğer terminal istiyorsanız en sık kullanılan Termux'u öneririm. Termux ve Debian noroot, telefondaki Android'in kernelini kullanarak üzerinde farklı sistem çalıştırıyor. Eğer direkt Android'in terminaline ulaşmak istiyorsanız başka alternatifler var. Yeni başladığınıza göre Termux yeterli olur.

Kurdum Termux beni uygulama bilgilerine atıyor izin mi istiyor diyeceğim izin veremiyorum gerekmez diyor onun disinda bir şey bulamadim.

Kurdum Termux beni uygulama bilgilerine atıyor izin mi istiyor diyeceğim izin veremiyorum gerekmez diyor onun disinda bir şey bulamadim.
Uygulama izinlerinden depolamaya izin vermeniz gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı