Tesbih hakkında ne düşünüyorsunuz?

Turk Kahvesi

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar 19 yaşındayım ve bana bugüne kadar bu yaşlarda tesbih taşıyanlar kıro gözükmüştür gözüme.
Ama geçenlerde buna uygun giyinmiş bir tanıdık gördüm elindeki tesbih aksesuar olarak hoş duruyordu.
Bizim buranın Oltu Taşı tesbihi meşhurdur ve iyi bir tesbihci tanıdığım var, acaba kendime tesbih yaptırsam acaba ben de dışarıdan kıro gibi gözükür müyüm 🤔
Nasıl durur bende bu arada tesbih hayatta sallamam bugüne kadar da hiç kullanmadım, amcam da kullanıyor adamın eline yakışıyor sallamıyor çekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Babam araba kullanırken çeker. Hiç de kıro gibi görünmüyor. Oturup şak şuk sallayanlar öyle oluyor diyeceğim ama babama bana sallamasını öğret dediğimde bile kıro gibi görünmüyordu. Genel olarak kişinin duruşu, görünüşü gibi şeyler daha fazla etkiliyor bence.

Arkadaşlar 19 yaşındayım ve bana bugüne kadar bu yaşlarda tesbih taşıyanlar kıro gözükmüştür gözüme.
Ama geçenlerde buna uygun giyinmiş bir tanıdık gördüm elindeki tesbih aksesuar olarak hoş duruyordu.
Bizim buranın Oltu Taşı tesbihi meşhurdur ve iyi bir tesbihci tanıdığım var, acaba kendime tesbih yaptırsam acaba bende dışarıdan kıro gibi gözükür müyüm [emoji848]
Nasıl durur bende bu arada tesbihi hayatta sallamam bugüne kadar da hiç kullanmadım, amcam da kullanıyor adamın eline yakışıyor sallamıyor çekiyor.

Kardeş elinde çekeceksen sıkıntı olmaz ama krolar gibi sallayıp millete racon(mecazanlamda) kesersen sıkıntı
Bide tespih hoş bir aksesuardır. Yaptırırsan iyisini yaptır.

Kardeş elinde çekeceksen sıkıntı olmaz ama krolar gibi sallayıp millete racon(mecazanlamda) kesersen sıkıntı
Bide tespih hoş bir aksesuardır. Yaptırırsan iyisini yaptır.

Bazıları böyle kıro gibi alıp sallıyor ondan öyle dedim. Oltu taşı düşünüyorum var mı, önerdiğin bir taş.

Aksesuar olarak kullanmak saçma geliyor ama her zaman çekerim. Çekerken de hiç öyle gözüktüğümü zannetmiyorum. Bence al bir tane, koy cebinde dursun. İstediğin zaman çıkartıp çekersin.
Var mıdır, önerdiğiniz taş birde işlemesi püskülü falan hepsini tek tek seçmek gerekiyormuş öneriniz nedir?

Var mıdır, önerdiğiniz taş bir de işlemesi püskülü falan hepsini tek tek seçmek gerekiyormuş öneriniz nedir?

Ben o işlerden pek anlamam. Makûl fiyata bunu almıştım ve zikir için kullanırım. Aksesuar ya da başka bir amaçla kullanmıyorum. Dediğim gibi arada bir zikir için kullanıyorum. Bence alacaksanız sade ve siyah bir şeyler alabilirsiniz. Herkese de bunu tavsiye ederim. Tespihi aksesuar amaçlı tavsiye etmem.

393261

Bazıları böyle kıro gibi alıp sallıyor ondan öyle dedim. Oltu taşı düşünüyorum var mı, önerdiğin bir taş.

Var mıdır, önerdiğiniz taş birde işlemesi püskülü falan hepsini tek tek seçmek gerekiyormuş öneriniz nedir?

Benim 12 tane tespihim var hepsini kuzenimden aldım kendisi koleksiyoncu sordum ona kendini yansıtan tesbihi o bilir zaten dedi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı