Tesisatçı bilgisayar parçasını çaldı

dertliadam

Femtopat
Merhaba arkadaşlar, bundan tam 1 ay önce ben ve kardeşime aynı 2 bilgisayar alındı. Ben ailemle İstanbul'da ailemle kalıyorum, kardeşim de babaannesinde İzmit'te kalıyor. Ben kendi bilgisayarımı kurdum, zaten tek yaptığım kabloyu bağlayıp Windows kurmak. Kardeşim de İzmit'te olduğu için tesisatçı çağırıyorlar bu konulardan hiç anlamadıkları için.
PC'yi kurmuş falan. Aradan 1 ay geçiyor (bugün) kardeşimle oyun oynuyoruz, aynı oyunu aynı ayar ama onunkinde çok kasarken benimkinde akıyor. Oyun DxDiag'ı açtırıyorum ona kendi sistemimle onunkini karşılaştırınca adamın çaldığını anlıyorum. Adamın tek yapması gereken 2 kablo bağlayıp Windows kurmaktı ama adam bakmış bizimkiler anlamıyor kasada bir şey eksik deyip götürmüş, kasayı sonra geri getirip yapmış. Bunları ben 1 ay sonra öğreniyorum, adamın yerini biliyoruz bizim aldığım bilgisayarın özellikleri de yazıyor aldığımız belgede. Bu adam net dolandırıcı, biz nasıl geri alırız bu parçaları? Hukuki süreç falan mı başlatmalıyız? Bilen arkadaşlar yazabilirse teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı