Vatan Bilgisayar Değişim Süreci

Mustafa..1

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, Vatan Bilgisayar'a değişim için ürün bıraktım. Bırakılan ürünün değişimi onaylanmaz ise ürünü gidip mağazadan mı alacağım yoksa eve kargo ile yolluyorlar mı? Müşteri hizmetlerini aradım sormak için,yaklaşık 12-13 dakika bekledim temsilciye bağlanmayınca kapattım telefonu. Sizlere sormak istedim, bilgisi olan var mı?

Ryzen uyumlu RAM derken? Ben Vatan personeliyim öyle bir RAM görmedim henüz.
Sizinle iletişime geçebilir miyim? Vatan'dan aldığım ürünü 8 aydır kullanıyorum ve 4. aydan sonra kronik sorunlarını fark ettim. Koç Sistem'e yolladım. Bir kısmını çözdüler, bir kısmını bozdular. Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdum. Vatan'ı şikayet ettim. Savunması bekleniyor, yazıyor şu an. Mağdurum anlayacağınız. Yardımcı olabilirseniz, çok sevinirim.

Üretici firmaya yoluyorlarmış bu yüzden uzun sürüyor.
Evet yolladıklarını biliyorum fakat işlemler hakkında bilgilendirme gelmiyor. Yani internet sitesinden kontrol ettiğimde ürünü gönderdiğim ilk gün ve son gün arasında hiç fark yoktu şuan tam hatırlayamıyorum ama klasik bir şey yazıyordu.

Sizinle iletişime geçebilir miyim? Vatan'dan aldığım ürünü 8 aydır kullanıyorum ve 4. aydan sonra kronik sorunlarını fark ettim. Koç Sistem'e yolladım. Bir kısmını çözdüler, bir kısmını bozdular. Değişim isteğimi reddettiler. Dell USA ile de görüştüm, onlar da reddetti ama hiçbir neden göstermediler. 6502. kanuna göre haklıyım. Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdum. Vatan'ı şikayet ettim. Savunması bekleniyor, yazıyor şu an. Mağdurum anlayacağınız. Yardımcı olabilirseniz, çok sevinirim.

Evet yolladıklarını biliyorum fakat işlemler hakkında bilgilendirme gelmiyor. Yani internet sitesinden kontrol ettiğimde ürünü gönderdiğim ilk gün ve son gün arasında hiç fark yoktu şuan tam hatırlayamıyorum ama klasik bir şey yazıyordu.
Bilemiyorum bana sms ile bilgilendirileceksiniz dediler. Galiba sonuçlandığında sonucu bildirecekler.

Ben sana başka bir şey sormak istiyorum Vatan'ın anlaşmalı olduğu teknik servis var mı ben pc mi götürtebilir miyim bir sorun için ?

Ürünlerin kendi servislerine gönderirler. Yani siz gönderseniz de aynı yer oluyor fakat bizim göndermemizle bireylerin göndermesi biraz farklı işleyebiliyor. O konuda Vatan'dan göndermek daha avantajlı olabiliyor.

Sizinle iletişime geçebilir miyim? Vatan'dan aldığım ürünü 8 aydır kullanıyorum ve 4. aydan sonra kronik sorunlarını fark ettim. Koç Sistem'e yolladım. Bir kısmını çözdüler, bir kısmını bozdular. Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdum. Vatan'ı şikayet ettim. Savunması bekleniyor, yazıyor şu an. Mağdurum anlayacağınız. Yardımcı olabilirseniz, çok sevinirim.

Yardımcı olmayı isterdim ama müşteri hizmetleri bakar o konulara, ben sadece satış yardımcısıyım. Benim tavsiyem hangi mağaza ise o mağazaya gidip yöneticiyle görüşmen.

Gönderdiğin mağazadaki müşteri hizmetleri ile görüş. Onlar firmayı arayıp bilgi alabilir ve sizi bilgilendirebilirler.
Bakalım bekliycez artık. :)

Bu ramden.

Hocam ramin Ryzen'ı veya Intel'i olmaz, hangi bilgisayara takarsan tak çalışır. Oradaki AMD yazması, Ryzen ilk çıktığında bazı anakartlarda RAM uyum problemi yaşanıyordu. Bu RAM'deki AMD yazması Ryzen'lara da uyumlu olduğu anlamına geliyor. Yani ekstra bir şey. Intel uyumlu anakartlarda zaten böyle bir sorun yoktu. Yani bu RAM'i de istediğin sistemde kullanabilirdin ama olsun.

Ürünlerin kendi servislerine gönderirler. Yani siz gönderseniz de aynı yer oluyor fakat bizim göndermemizle bireylerin göndermesi biraz farklı işleyebiliyor. O konuda Vatan'dan göndermek daha avantajlı olabiliyor.

Yardımcı olmayı isterdim ama müşteri hizmetleri bakar o konulara, ben sadece satış yardımcısıyım. Benim tavsiyem hangi mağaza ise o mağazaya gidip yöneticiyle görüşmen.

Gönderdiğin mağazadaki müşteri hizmetleri ile görüş. Onlar firmayı arayıp bilgi alabilir ve sizi bilgilendirebilirler.

Hocam ramin Ryzen'ı veya Intel'i olmaz, hangi bilgisayara takarsan tak çalışır. Oradaki AMD yazması, Ryzen ilk çıktığında bazı anakartlarda RAM uyum problemi yaşanıyordu. Bu RAM'deki AMD yazması Ryzen'lara da uyumlu olduğu anlamına geliyor. Yani ekstra bir şey. Intel uyumlu anakartlarda zaten böyle bir sorun yoktu. Yani bu RAM'i de istediğin sistemde kullanabilirdin ama olsun.
Bilemedim ya içimde rahat etmedi, hiç açmadan geri götürdüm kabul ettiler. Artık bekleyecem sonucu.

Anlatamadım sanırım komple pc yi götüreceğim ve bakacaklar problem nerede diye çünkü hangi parçam sorunlu emin değilim kendi kendine kapanıyor pc.Onlar çözümü bulacaklar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı