Teşkolardan korkuyorum ne yapmalıyım ?

technofan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben İzmir'de oturuyorum. Bisiklet binerken yolda fosforlu gördüğümde falan yolumu değiştirmek zorunda kalıyorum. Açıkçası korkuyorum. Çünkü yanında bıçak taşıyorlardır falan. Ne yapmalıyım ?

Bıçak taşısınlar istedikleri kadar o bıçakları kullanmak güven, özveri ve tecrübe ister. Yolunu kesen olursa ve birden fazla kişiyse birinin çenesine ağır yumruk atacaksın diğerlerinin yumuşak yerlerine tekme atacaksın karşında dik duranlar her zaman en kolay yıkılanlar olur korkma.

Diyarbakır'da onlardan çok var. Hiçbiriyle göz göze gelme ve onlara bakmadan devam et yoluna. Ya da onlardan biriymiş gibi biraz gevşek davran(tabi suyunu çıkarma) . Onlarla iyi bir iletişim kurabilirsen sana zarar vermezler. En azından buradakiler öyle. Kekoları bile cana yakın.

Ben onlardan birini dövdüm. Ama elimde boksör kırığı oldu. Tavsiyem vur ama kafatasına yumruk atma. Tip çok önemli, tipin sert, uzun, kalın ise hiçbirşey diyemezler. Bana dediler ama neyse :p Ama ben dövdüm. Onların hepsi korkak insanlar, sürü gibiler, tek başına gidemezler, videolarda saçma sapan Türk tipi yumruk ve tekme diyorlarya öyle kavga ediyorlar. Tek yumrukla burnunu kırarım :) Bu insanlar genel olarak doğu tarafındandır, doğu tarafının kültüründe olduğu gibi akrabalarıyla yaşarlar. Bir mahallede kavgada o kişinin 100 akrabası gelebilir. Bu durumdada ülkü ocaklarından olmak, o mahallece tanınmak, karadenizli geniş bir aileye sahip olmak iyidir. O kişiyi dövme sebebim üzerime tükürmesidir :) Yoksa elimi kıracak kadar dövmezdim :p

Not : O kişi dövdükten sonra kaçmakla beraber birdaha o ilçeye gelmemiştir :) İyi dövdüm ama.

Arbesk Rep dinleyip üstüne sahte Nike, Adidas eşofman giyip şekil olduğunu düşünen tipler. Diğer adları: Keko, kekocan, teşko ve benim favorim ezdırcan.

Teşekkürler. Keko ve kekocan dilimize birkaç yıl önce girdi ama teşko ve ezdırcan'ı bugün ekledim dağarcığıma.

Sadece bu tarz popüler kelime ve deyimlerin ayrıntılı açıklamalarına yönelik bir site kurulsa çok güzel olacak.

Esnaf irlandalı kavgasında video bizimkilerin sandalye, tekme, yumruk atışı gibi saçma şeyler yapıyorlar.
Bu yolda olmalarının tek sebebi kaybedecek birşeyi olmamaları, bıçak taşıyan işsizlere diyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı