The Crew 2 mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

SON FX BÜKÜCÜ

Hectopat
Yer
NewYork/United/Scs
O oyunları kaldırmasın direk olarak Battleye kaldırsın veya o oyunları bir süre oynamasın.

Ek olarak ses sürücülerini DDU ile de kaldırabilir.

Ek olarak ağ sürücülerini güncelle.
(GA-78LMT-S2 (rev. 1.1))

AMD Chipset sürücülerini güncelle.
AMD FX(tm)-6100 için bulamadım, sen de bakarsan iyi olur.

Anakartınızın hangi sürüm olduğunu yazın.
F6 BIOS, son sürüm.

Baştan yapman gerekenler:
Galiba sistemde bir kamera var? Onu da çıkart.

Dün oyunu 4 saat boyunca oynadım1 kere çökdü ve çok sayıda oyunda sesler gitti fakat mavi ekran almadım.

Ek olarak benim kartım rev 1.2 ve gönderdiğiniz sürücü Windows 7 için uyumlu Driver Booster ile tarattığım'da bütün sürücüler güncel gözüküyor, bilgisayarımda kamera yok.
Tam sorunumu çözdüm dedim ekran kartına overclock çekdim oyuna girdim oynadım bayağı bir sonra yarış girdim 30 dakikalık bir yarış tam yarışı bitiricekken mavi ekran verdi ekranın yarısı siyah yarısı mavi ekranı gösteriyordu. Ekran kartına overclock la alaksı olabilir mi dediğiniz her şeyi yaptım ses sorunu falanda kalmadı minidump dosyam şu şekilde;

Sorunuma çözüm bulamıyorum. PES 2021'de de aldım bu hatayı. Crew 2'de zaten alıyorum. Bütün sürücülerim sıkıntısız, güncel. Sadece sesler güncel değil. Güncelleyince sesler gidiyor, ondan güncel değil. Bellekleri test ettim fakat temiz çıktı. Minidumpları inceledim. Bu hatanın sebebi bellek diyorlar. Belleğin voltajını 1.500V sabitledim. Denemediğim her şeyi test ettim. Bellekleri, her şeyi fakat sorunum devam etmekte. Bellek voltajıyla alakalı olabilir mi?

Sistem;
  • FX 6100 4.0 GHz.
  • 8 GB RAM 1333 MHz Kingston.
  • 1 TB HDD.
  • GA-78LMT-S2 rev 1.2 anakart.
  • RX 560 ekran kartı.

Minidumpları bir de biz incelesek nasıl olur acaba? Rehberi aşağıda yer alıyor.

Biliyorumda ben şunu düşündüm anakarta bir yerden sonra tam güç gitmediğinden dolayı mavi ekran aldığımı ve anakartı söktüm iyice temizledim şu an tekrar açtım sizce fazla tozdan voltaj gitmeyebilir mi kondasatörler hep tozluydu çünkü.

Minidumpları bir de biz incelesek nasıl olur acaba? Rehberi aşağıda yer alıyor.

Geri
Yukarı