Çözüldü The Division 2 oyundan atma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Loribim

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba;
The Division 2 oyununu oynarken en fazla 2 dakikaya oyundan atıyor, sebebi nedir acaba? Başka hiç bir oyunda olmuyor.

Isı değerleri:
  • CPU maksimum 55
  • GPU maksimum 60

Çözüm
Bu konuya yazın çözümü.
Process Monitor Raporu ile yola çıkarak sizin bi kaç yerde hatayı nasıl algılicamızı anlattıgınız konular gördüm.

Process Monitor Raporu dogrultusunda 2 tane hata yakaladım 1. si Cooler Master sıvı sogutma RGB adreslenebilir cihazının USB çıkışını PC'den çıkardım.
2. si TP LİNK 7 Port Hub'dan hata verdigini gördüm oyunu açınca devamlı saniyelim olarak USB baglantı gidiyor geliyor. Çok fazla HDD baglı oldugundan bu aşırı derecede etkiliyordu. Hub cihazını laptopta denedim ve arıza oldugunu anladım. 1 saat öncede TP Link servise kargoladım.
Böylelikle bu sorunlar çözülmüş oldu ve oyun açılmaya başladı.

Yanlız dedigim gibi sorun kısmen çözüldü şuan oyunda iken anakarttın arka çıkışındaki tüm USB'ler oyundayken saniyelik olarak devamlı kopuyor.

Şimdi bunu çözemiyorum.
Resimdede görülen HDD'leri şuan kullanamıyorum.
USB sorunu yaşıyorum şuan hepsi güncel görünmesine ragmen.

Şimdi bu USB sorununa konu açmim mi :)
Bu konuda yardımcı olabilcen mi?

Evet 24 saatin altında TP LİNK M720 Hub için degişim kararı verdi.
Ama hala USB sorunum devam ediyor.

Sürücüler.jpg
d929bad3-8eb7-4dcc-9cf9-3fa270e9f09f.jpg
Rapor düşüyor mu?

Rapor düşüyor mu?

Hiç bir rapor düsmüyor.
Direk masa üstüne atıyor.
  • Monitör Mhz yi 144'den 90'a indirdim.
  • Çözünürlügü 2K'dan HD'ye indirdim.
  • Diretx 12'yi kapadım
Gibi ayarları düşürdüm yine aynı.
Başkada aklıma bir şey gelmiyor.
Son olarak PC'yi de formatladım :)

Şimdi Process programını kurdum anlatılan gibi yaptım ona da hiç bir rapor düşmedi.
İlk defa hata raporu verdi.

Help us out by sending a crash report so we can figure out what went wrong.
"Neyin yanlış gittiğini bulabilmemiz için bir kilitlenme raporu göndererek bize yardımcı olun."

Şuan Rami 3200 Mhz ye işlemciyi 4200 Ghz ye çıkardım.

hata.jpg

Sisteminiz nedir? İşlemci ve ekran kartına OC yapıldıysa kaldırır mısınız? Bir de crash raporunu bulmanız gerekiyor. Belgelerde ya da oyunun dosyasında olmalı.

Sisteminiz nedir? İşlemci ve ekran kartına OC yapıldıysa kaldırır mısınız? Bir de crash raporunu bulmanız gerekiyor. Belgelerde ya da oyunun dosyasında olmalı.
Merhaba sistemim imzamda olduğu bu şekilde;
  • MSI X470 GAMING DDR4 3466MHz Anakart
  • AMD Ryzen 7 2700X İşlemci
  • CORSAIR 32GB (4x8GB) DDR4 3200MHz Ram
  • ASUS GeForce ROG STRIX RTX2070 O8G GAMING 8GB GDDR6 256Bit DX12 Ekran Kartı
  • ASUS 31,5" XG32VQ 2K 4ms 144hz Kavisli Monitör
  • COOLER MASTER 240MM ADRESLENEBİLİR RGB LED SIVI SOĞUTMA
  • Samsung 1TB 970 EVO PLUS NVMe M.2 SSD
  • Seagate 10 TB HDD
  • Logitech G910 Klavye G903 Mause
  • COOLER MASTER 750W 80PLUS GOLD FULL GÜÇ KAYNAĞI
  • TP-LINK ARCHER VR2800 MODEM

OC'siz iken de atıyordu şimdi RAM'leri 3000'e işlemciyi 4000'e çıkardım yine atıyor.
Oyun 10 TB HDD'ye yüklü şimdi birde SSD'ye yüklüp denicem.
Şaşırdım artık ne yapacagımı.

İşlemciyi de varsayılana (3.7 GHz) çekip dener misiniz?

İşlemciyi de varsayılana (3.7 GHz) çekip dener misiniz?
İşlemci dün akşama kadar 3,7'de idi ama malesef yine aynı şimdi mesala 2 saattir GTA5 ve BF5 oynuyorum hiç bir sorun yok ama the divisin en fazla 2 dakka oynayabiliyorum.

Aklınıza gelen bişey varsa yapabilceginiz PC baglanın isterseniz gerçekten yapmadıgım şey kalmadı.
Ekran kartı tüm modlarda voltaj sıfır gösteriyor ondan olabilirmi acaba.
Resimde görüldüğü gibi.

Voltaj.jpg

Bi çözüm daha buldum ama uygulayamıyorum. DirectX'i 12 den 11'e düşürün diyor ama öyle bişey bulamıyuorum. Çökme sorunu olarak genel bi hataymış. Mesala oyunu açtım oyuna hiç girmeden ana ekranda bekledim öylede maksimum 3 dakka da oyundan attı.

Arkadaşlar bildiginiz bi çözüm yolu yok mu?

hata1.jpg

DirectX ayarını Belgeler\my games\Tom Clancy's The Division 2\state.cfg içinden değiştirip 11 yapar mısın?
2 Aydır bunla ugraşıyorum laptopta denim dedim nasıl bi saçmalıksa ban attı 10 gün hiç giremedim Ubisoft'a ve bunu da denedim ama olmuyor kafayı yedim artık. Oyun hep aynı. Oyuna kadar girsem de menüdede olsam 3 dakkada oyundan hiç bir hata vermeden atıyor.

Bağlantıdaki konuda baya tartışma dönmüş. Bazı cevap önerileri sunmuşlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
DX 12 ayarını kapatın diyenler olmuş. UPlay arayüzünü kapatın vb. bir sürü öneri var.
Deneyin ama büyük ihtimalle sorun Ubisoft kaynaklanıyor. Zaten teknik konuda berbat bir firmadır.

MSI Afterburner yazılımını sadece sıkıntı yaşadığınızda değerleri kontrol etmek için kullanın. Oyunların hile koruması bu yazılımları bazen algılamayabiliyor. Bu yüzden oyundan atabiliyor. Ayrıca performansa azda olsa etkisi var.

Bazı antivirüs yazılımları ya da uygulamalar bu sorunlara neden olabiliyor. EAC, Battleeye gibi antihile yazılımları uygulamalar ile iyi iletişime geçmediğinden bu uygulamlar arka planda çalışınca zararlı olarak algılayabiliyorlar. Mesela Avast bazı oyunlarda Alt+tab sorununa neden oluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı