The Elder Scrolls V: Skyrim alınmalı mı?

Makaleler
14
Yer
Zhenhai, Zhejiang, China
Daha fazla  
Meslek
What am I? - I do not know...
Soru açık ara belli arkadaşlar, 30 TL vermeye değer mi? Değer ise farklı sitelerden, örneğin Gamivo'da 23 TL'ye de bulunuyor tabii satıcı güvenilir mi falan bilmiyorum.
Oyunun en dikkat çeken kısımlarını ve oynanış mantığını anlatırsanız sevinirim, mod olayı da ilgimi çekti grafik modları falan aslında güzel gözüküyor ancak çok haşır neşir değilim. Artıları ve eksileri ile belirtirseniz sevinirim. Yardımlarınız için teşekkürler :)

Oyun öküz gibi açık dünya. Ciddi Ciddi çok açık. Fazla açık. Her şeyi yapabilirsin. Oblivion oynarken hatırlıyorum da hem Hırsızlar Loncasının başını yakalayıp öldürecektim. Aynı zamanda Lonca üyesiydim. Yan Meslek olarak da Vampir Avcısıydım.

Legendary Edition (DLCli) alıp üstüne gerekli güzel modları yükle oyna. Modlama rehberi için Can Sungur'un modlama rehberini öneririm. Modlama mantığını çözünce kaymak gibi yüklersin modları zaten. Oyunda çook fazla mod var ve hiçbiri boş değil. Ufak bugları silen unofficial mod mu dersin, mapi assassin rpsi için uygun hale getiren mod mu dersin ya da kağıt gibi ölüm için daha gerçekçi mod mu dersin bir sürü var. NPCleri ve karakteri tipsiz buluyorsan bir sürü packler mevcut. Sistemin iyiyse texture pack ile de zenginleştirebilirsin. Skyrim'in havası biraz kasvetlidir. Sevmiyorsan çözebilirsin. Türkçe yaması bence gelmiş geçmiş en iyi Türkçe yamalardan birisi. Oyun içi itemler bile Türkçe. En az oynaması kadar modlaması da zevkli çünkü çok zengin içerikli.

Soru açık ara belli arkadaşlar, 30 TL vermeye değer mi? Değer ise farklı sitelerden, örneğin Gamivo'da 23 TL'ye de bulunuyor tabii satıcı güvenilir mi falan bilmiyorum.
Oyunun en dikkat çeken kısımlarını ve oynanış mantığını anlatırsanız sevinirim, mod olayı da ilgimi çekti grafik modları falan aslında güzel gözüküyor ancak çok haşır neşir değilim. Artıları ve eksileri ile belirtirseniz sevinirim. Yardımlarınız için teşekkürler :)

300+ saat oynadıktan sonra size bazı deneyimlerimi anlatabilirim.

Hikaye örgüsü çok güzel ve sıkmadan ilerliyor fakat bazen oyunun git şu mahzeni temizle git öbür mahzeni temizleye geldiğini fark edebiliyorsunuz. Her mahzenin içinde çeşitli bulmacalar ve yaratıklar var. Oyunda tam olarak hatırlamıyorum ama katılabileceğiniz bir sürü guild ve faction bulunuyor. Bunlardan örnek vermek gerekirse "büyücüler, savaşçılar, suikastçiler, hırsızlar, kurtadamlar, imparatorluk ve stormcloak dedikleri asi bir grup" bulunuyor. Oyun hikaye bakımından gerçekten çeşitli. Fakat alırken 2 DLC'sini de almanızı öneririm şayet gerçekten eğlenceliler ve gerçekten değer. Bahsettiğim DLC'li paket Special Edition. Oyun da bunların yanında ırk kısmı her ırkın kendine özel avantajları ve dezavantajları var. Oyunu oynayabileceğiniz birkaç dövüş tipi var "okçuluk, büyücülük, ağır zırh ağır silah, hafif zırh ağır silah, tek elli veya çift elli" gibi birçok varyasyon var. Bunların yanında yaptığınız karakter Build'ine göre skill veriyorsunuz. 18 tane ana yetenek ağacı var ve bunlara girdikçe 18'in 18'IDE dallandıkça dallanıyor. Karakter kasmak falan gerçekten zevkli. Oyunda en sevdiğim kısım daedralar gerçekten görevleri ve verdikleri itemlar çok eğlenceliydi. Ben ayrı ayrı Save açıp farklı karakter Build'leri yapıyordum umarım yardımcı olabilmiş ve bu başyapıt olan oyunu size anlatmayı başarabilmişimdir. İyi geceler :).

Special edition gereksiz pahalı satılıyor. Ayrıca her mod için desteği bulunmuyor. Sunduğu gelişmiş graifk, modların sunduğu grafiklerden pek farklı değil. Sorunları çözdüğü filanda yok.
Harici sitelerden Legendary edition yani eski versiyon Skyrim ve DLC'lerini içeren paketini alın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı