The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition nereden alınmalı?

Daha önce hiç oynamadım, çok övüldüğü için oynamak istiyorum. 2 yıllık Game Pass üyeliğim var ama orada mod olayları nasıl, gerekir mi?
Yoksa Steam'de indirime girmesini mi beklemeliyim?

Mod yüklemeniz bir yönden tavsiye ederim oyun mekanik anlamında artık zayıf kalıyor.(Forumda Çok güzel Vİdeo dahil bir mod hatırlıyorum.)
Kendim de kurmadığım için pişmanım.
Game Pass gibi platformlar TR yama ve Mod gibi durumlara izin vermediğini belirtenler var forumda.

Xbox uygulamasından indirdiğinizde mod yapılabiliyor fakat biraz sorun. Düzgün modlayabilen çok görmedim. Ben Steam'den oynuyor ve Vortex ile modluyorum. Oyunu illa modlu oynayacağım diyorsanız Steam'den alın çünkü yapamayan çok gördüm ama yapabilen var galiba. Modlu oynayıp sorun istemiyorum diyorsanız Steam'den almanızı öneririm.

Çelişkideysen hiç alma. Konsol komutları vs uğraşacaksın, modlarla ve onların verdiği hasarla uğraşacaksın. O oyun devrini tamamladı ve bitti. Ona vereceğim para ile yeni nesil bir RPG veya hayatta kalma oyunlara bakardım. Hiç olmadı eğer Witcher serisi yoksa elinizde onu alırdım.

Şimdi grafikleri ve mekanikleri artık ölü bir oyun olduğu için çelişkideyim bunları düzelten modlar var mı?

Elbette var. Nexus Mods sitesinde Skyrim Special editone için 55.400 mod mevcut. Muhtemelen ihtiyacınız olan ya da olmayan her şey için mod bulabiliyorsunuz. Skyrim, resmen oyun modla oynansın diye yapılmış gibi hissediyorum. Bana bir sanat gibi geliyor hatta şöyle diyeyim; ben bir ara oyunu oynamaktan ziyade modlamaktan keyif alıyordum. Bazen açıyordum Vortex Launcher'i modayıp, test edip kapatıyordum ama şu an mod paketimi tamamladım ve oynuyorum. Eğer modlamaktan keyif alıyorsanız oyunları, Skyrim modlamak resmen oyun gibi. Ben sadece modlamak için bile alırdım oyunu. Şu an fark ediyorum ben oyunu modlamak için aldım 😁. Sözün özü modlar ile Skyrim Special editone yeni nesil oyunlar daha iyi olabilir ama o düze gitirmek için bu işi keyifle yapmanız gerekir. Üşeniyorsanız oyunun içindeki kendi mod sayfasından bazı eksikleri giderebilirsiniz ve standart oyunu Xbox Launcher ile satın almadan oynayabilirsiniz ama ben keyif alırım ve oyunu bilgisayarım müsaade ettiği düzeyde yeni nesile yakınlaştırırım diyebiliyorsanız kendinize Steam'den alın ve modların. Unutmayın ki hiç kolay olmayacak; hatalar, crashler, direk oyunun bozulması gibi sıkıntılar karşınıza çokça çıkacak hele enb olaylarında. Ufak bir tavsiye vereyim. Lütfen modlarken can sungurdan izleyerek, nmm kullanarak modlamayın. O sistem çok eski ve bolca hata aldıran bir sistem. Steam'den satın alıp modlamaya karar verirseniz ve sıkıntılar yaşarsanız konu açıp etiketlerseniz beni, bildiğim konularda yardımcı olamaya çalışırım.

Geri
Yukarı