Sürprizbozan The Last Of Us 5. Bölümü beğendiniz mi?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
49
Ben bayıldım kesinlikle. Bu bölüm için beni heyecanlandıran iki önemli olay vardı, birincisi Henry ve Sam, diğer de ilk defa şişkinleri görecek olmamız.

Henry ve Sam oyunda TLOU dünyasının ne kadar acımasız olduğunu bize çok güzel bir şekilde göstermişti. Henry ve Sam'in ölümü en az Sarah'ın ölümü kadar etkilidir benim için. Bu iki karakter oyunda kısa süre gözükse de, etkisini uzun süre hissettirmişti. Diziye gelecek olursak, oyundakinden bile daha etkileyiciydi diyebilirim.

Bu sefer Henry ile Sam'in hikayesinin derinine inip, ikilinin amacını daha iyi anlıyoruz. Dizideki en büyük değişikliklerden birisi, Sam'in sağır olması. Sam abisiyle işaret dilini kullanarak, diğer insanlarla da boynundaki yazı tahtasıyla iletişim kuruyor. Aynı oyunda olduğu gibi dizide de Sam ile Ellie'nin ilişkisi çok tatlı olmuş. Her şeye rağmen bu iki çocuğun hâlâ "çocuk" olduğunu bize hissettirmeyi başarmışlar.

Bölümün sonlarına doğru, Sam yara izini (birazdan ısırılma sahnesine geleceğiz) Ellie'ye gösterirken inanılmaz duygulandım. Ellie'nin kendi kanını kullanarak onu iyileştirmeye çalışması, Joel ve Henry'e bu durumdan bahsetmemek için birbirlerine söz vermeleri... Her dakikasıyla etkileyici bir sahneydi. Oyunda Henry önce Sam'i, sonra kendini vurduğu zaman aynı anda iki tane şok geçirerek büyük bir duygu karmaşasına girmiştik. Aynı duyguyu dizide tekrar yaşadık. Oyunu oynamayıp diziyi izleyen insanlar eminim büyük şoka uğraşmıştır. Ben Henry'i, Sam'i, ikilinin Joel ve Ellie ile ilişkisini ve bölümün finalini çok beğendim. Yer yer oyuna sadık kalıp yer yer de değişikliklere giderek çok güzel bir bölüm ortaya çıkarmışlar.

Gelelim beni asıl heyecanlandıran noktaya, şişkine. Şişkin, bu zamana kadar tasarlamış en iyi zombi (TLOU evreninde zombi sayılmasalar da) tasarımlarından birisi. Dizinin çıkacağını öğrendiğim günden beri, şişkinleri ve takırdayanları live action izlemek için can atıyordum, 5. bölümde beklediğimi aldım.

Öncelikle şişkinin tasarımını TLOU Part II'deki ile aynı yapmışlar. Oyunda şişkinin yarattığı korkuyu ve gerilimi aynen diziye de yansıtmayı başarmışlar. İzcilerin ve takırdayanların arasından yavaş yavaş yukarıya doğru çıkması güzeldi. Çıktıktan sonra tek darbe ile insanları öldürmesi, Perry'nin kafasını vücudundan ayırması, tüm bunlar diziye izlerken atmosferin içine girmemi sağladı. Ayrıca şişkinin ortaya çıktığı sahneye çok emek harcandığı belli, oradaki atmosfer, hastalıklılar vs. çok gerçekçiydi.

Anlayacağınız üzere, ben 5. bölüme bayıldım ve en sevdiğim bölüm oldu. Siz ne düşünüyorsunzu duymak isterim.

Daha izlemedim 5. bölümü, fakat joel çok da samimi gelmedi bana.
Alışıyorsunuz hocam, Ellie'yi başta çok yargıladım ama şu an baya ısındım karaktere.
HBO keşke tek seferde yayınlasa şunları 😁. Bölüm güzeldi umarım çizgisini korur. Zira 3. bölümde baya bozdu.
3. bölüm favori bölümüm olmadı ama kötü değildi bence. Frank ve Bill'in hikayesi yarım kalmıştı oyunda, tamamlamaları iyi oldu.

Alışıyorsunuz hocam, Ellie'yi başta çok yargıladım ama şu an bayağı ısındım karaktere.

3. bölüm favori bölümüm olmadı ama kötü değildi bence. Frank ve Bill'in hikayesi yarım kalmıştı oyunda, tamamlamaları iyi oldu.

Evet Ellie'de çok garip 😁 😁 John kendini biraz daha sıkarsa patlayacak ama.

Alışıyorsunuz hocam, Ellie'yi başta çok yargıladım ama şu an baya ısındım karaktere.

3. bölüm iğrençti bence hocam.
Spoiler olmasın diye okumadım yazının hepsini.

Bölüm güzel de genel olarak sanki oyunun cutscene sahnelerini izliyor gibi hissediyorum. Keşke biraz farklılık katarlarmış çok aynı çizgide ilerliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı