Sürprizbozan The Last of Us Part 1 incelemesi

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rdr 2 vs Tlou

• Oy verenlerin toplamı
    19
  • Anket kapandı .
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Oyuna "klasik zombi oyunu" mantığıyla yaklaşırsanız zevk almanız zor. Aynı mantıkla RDR2'de klasik kovboy filmi/oyunu olur o zaman.

Ayrıca TLOU 2 fiyatı nerede 80 Euro bunu anlamadım. Oyunun çıkış fiyatı bile o kadar değildi.

Konuya giren insanların "Hani nerede inceleme?" diye yorum yapacağı o sözde inceleme konularından biri daha düşmüş. Ha bana kalırsa kim nasıl konu açıyorsa açsın. Konu sahibi forum kurallarını çiğnemediği sürece beni ilgilendirmiyor.

Oyunlar sadece izleyerek tüketilen bir şey değil. Yani temasına göre kıyaslamak mantıklı değil. Oyunları türüne göre kıyaslamalısınız. RDR2 ve Last of Us'ı detaylıca kıyaslamak istediğinizde çok fazla tıkanacağınız bir yer var. Birinin açık dünya diğerinin linear yapıda bir oyun olması bir yana her iki oyunun sunmak istediği şeyler de birbirinden çok farklı. Ha Last of Us ile TWD'yi karşılaştırmanızı yine anlarım. Türe göre kıyaslama yapmak daha mantıklı olsa bile hikâyenin ana teması açısından her iki oyunda birbirine benziyor. Bu yüzden sadece hikâye anlamında değerlendirme yapılacağı zaman bu iki oyunu kıyaslamak mantıksız sayılmaz.
Ha tabii bana kalırsa her iki oyunda işlemek her iki oyunda işlemek istediği konuyu iyi şekilde işleyemeyen, beni duygulandırmayan ve çokta iyi hikâyeye sahip olmayan oyunlar. Bu yüzden hem TWD hem LoU hayranlarından linç yemiştim.
Derdime derman olan bir yorum. Teşekkür ediyorum.

RDR 2 bir başyapıt. Başka bir oyunla karşılaştırılmamalı.
RDR2'yi ayıla bayıla oynasam da gayette başka oyunlarla karşılaştırabiliriz. RDR2 tam 6 yıllık oyun. RDR2'nin üzerine oynanış anlamında, detay anlamında, görsel anlamda çok daha iyi oyunlar çıktı. Teknoloji tarafına girmiyorum çünkü RDR ne upscale teknolojilerini ne de RT'yi kullandı. Hatta daha basit bir TAA grafik ayarını bile düzgün yapamadı Rockstar bu oyunda.

Oyuna "klasik zombi oyunu" mantığıyla yaklaşırsanız zevk almanız zor. Aynı mantıkla RDR2'de klasik kovboy filmi/oyunu olur o zaman.

Ayrıca TLOU 2 fiyatı nerede 80 Euro bunu anlamadım. Oyunun çıkış fiyatı bile o kadar değildi.

Ben mi yanlış görüyorum yoksa 80 dolar tamamen abartı sallamasyon mu? :D
1710716867203.png

Türleri farklı TWD dizi gibi bir şey oyun demem ben şahsen RDR 2 ise açık dünya siz temaya göre mi oyun incelemesi paylaşıyosunuz zaten LGBT hakkında saçma söylemlerinizi yazdığınız için buraya yazı yazmama bile gerek yok değmiycek bir insan olduğunuzu düşünüyorum Allah ailenize ve yakınlarınıza sabır versin😁

LGBT'yi sen savunabilirsin, sıkıntı yok. Ama ben asla ve asla savunmam. Saygıda duymam. Böyle diye diye milleti sapık yaptınız.

Araştırabilirsiniz. €80 euro

RDR2'yi ayıla bayıla oynasam da gayette başka oyunlarla karşılaştırabiliriz. RDR2 tam 6 yıllık oyun. RDR2'nin üzerine oynanış anlamında, detay anlamında, görsel anlamda çok daha iyi oyunlar çıktı. Teknoloji tarafına girmiyorum çünkü RDR ne upscale teknolojilerini ne de RT'yi kullandı. Hatta daha basit bir TAA grafik ayarını bile düzgün yapamadı Rockstar bu oyunda.
Ben RDR 2'nin bir başyapıt olduğunu düşünüyor ve başka hiç bir oyunla karşılaştırılmaması gerektiğini düşünüyorum. Dediğiniz gibi, 6 yıllık oyun fakat hala kalitesine yaklaşan kısasa kısas bir oyun görmedim.

LGBT'yi sen savunabilirsin, sıkıntı yok. Ama ben asla ve asla savunmam. Saygıda duymam. Böyle diye diye milleti sapık yaptınız.

Araştırabilirsiniz. €80 euro
Nereden aldınız oyunu? Playstation kendi sitesinde bile 40 dolar oyun?
1710717014195.png

Oyun dünyasının en iyi oyunlarından biri olarak görülen bir oyuna boş demek gerçekten çok değişik. Her 2 oyunda müthiştir. TLOU part 2 sizin gibi oynamayan insanların bile gömdüğü bir oyun olmuş, yazık verilen emeğe.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı