Sürprizbozan The Last of Us Part 1 incelemesi

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rdr 2 vs Tlou

• Oy verenlerin toplamı
    19
  • Anket kapandı .
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yorumcuu

Centipat
Daha fazla  
Bu oyunu çok övüldüğü için PS5 versiyonunu satın alıp oynadım. TLOU genel olarak gördüğüm kadarıyla RDR2, ve Uncharted ile karşılaştırılıyor. Ama şunu rahatça söyleyebilirim ki TLOU RDR 2 kadar zevk vermedi. Daha doğrusu RDR 2 oynadıktan sonra hiçbir hikayeli oyundan zevk alamıyorsun.

Neyse, işte oyunu 10 saatten fazla oynayıp bitirdim, hikayesi, oynanışı, Türkçe dublajı efsane. Fakat hikayesi bir oyunun neredeyse kopyası gibi. Oynayanlar bilir The Walking Dead season 1. joel TWD de ki lee gibi. Ellie ise bildiğin clementine. Tek farkı clementine biraz daha terbiyeli. Şahsen sorsalar TLOU mu yoksa TWD serisi mi TWD derim, hikaye olarak. Yoksa TLOU tabii ki daha iyi oynanış bakımından.

Neyse şimdi left us behind denilen kısmı oynamaya başlayacağım. Bu kısımda spoiler yediğim kadarıyla Ellie'nin lezbiyen olduğunu öğreniyoruz. Bu hiç ama hiç hoşuma gitmedi. Karakterden soğudum ve şu an left us behind dahil TLOU part ikiyide oynayasım yok. Keşke bu tarzda sapıkça işlere girmeselermiş. Oyunun fiyatı da pahalı. Yurt dışında yaşıyorum ve oyunun fiyatı 80€. O kadar para verip 10 saat falan oynamak yazık, günah. Sonuçta bittikten sonra ne zaman tekrar oynayacaksın? Farklı sonları da yok ki oynansın. Mesela RDR 2 de pahalı ama oyun sana hikayenin 52 saat olduğu söylüyor. Yan görevler falan en az 80 saat. Yani değer vereceğin para.

TLOU part 2 de 80€ ve hiç alasım yok. Boş bir oyun gibi geldi. Klasik zombi oyunu yani. Olacakları tahmin etmek zor değil. Zombili bir dünyada zaten en fazla ne olabilir ki? Ya ana karakter ölür, ya sevdiği, başka bir senaryo gelmiyor aklıma. Days Gone bile daha keyifli geldi diyebilirim. Ama yine de hikayesi, oynanışı ve grafikleri çok güzel. LGBT denildi mi bende oyunun ışıkları söndü...

TWD ile TLOU nasıl kıyaslıyosunuz anlayamadım ya da RDR 2'yi😂

Niye kıyaslanmıyor mu? TWD de zombi temalı bir oyun, TLOU da. RDR 2 ile tek kıyaslayan ben değilim. Bu forumdada çok kıyaslayan var.

Son düzenleyen: Moderatör:
TWD ile TLOU nasıl kıyaslıyosunuz anlayamadım
TWD, bir kız çocuğu ve suçlu bir adamın zombilerin arasında hayatta kalma hikayesini anlatıyor. TLOU ise bir adamın, dünyayı zombilerden kurtarma potansiyeli olan bir kız arasında ki hikayeyi anlatıyor. Benzer atmosfer, benzer karakterler ve benzer hikaye. Bence gayet normal karşılaştırılma yapılması.

TWD, bir kız çocuğu ve suçlu bir adamın zombilerin arasında hayatta kalma hikayesini anlatıyor. TLOU ise bir adamın, dünyayı zombilerden kurtarma potansiyeli olan bir kız arasında ki hikayeyi anlatıyor. Benzer atmosfer, benzer karakterler ve benzer hikaye. Bence gayet normal karşılaştırılma yapılması.
TWD evet karşılaştırılabilir diyelim. Peki ya RDR 2?

Böyle bir karşılaştırma ancak hikaye ve hikaye sunumu anlamında yapılabilir. TWD'de oynanış diye bir şey yok. Grafik, animasyon gibi şeylere hiç girmiyorum.

Böyle bir karşılaştırma ancak hikaye ve hikaye sunumu anlamında yapılabilir. TWD'de oynanış diye bir şey yok. Grafik, animasyon gibi şeylere hiç girmiyorum.
Zaten arkadaş onları karşılaştırmamış ki? Hatta oynanış olarak TLOU tercih ederim bile demiş. Ayrıca TWD gayet güzel ve hala oynanabilen taş gibi bir oyundur ezmeyin oyunu.

TWD evet karşılaştırılabilir diyelim. Peki ya RDR 2?
RDR 2 bir başyapıt. Başka bir oyunla karşılaştırılmamalı.

Konuya giren insanların "Hani nerede inceleme?" diye yorum yapacağı o sözde inceleme konularından biri daha düşmüş. Ha bana kalırsa kim nasıl konu açıyorsa açsın. Konu sahibi forum kurallarını çiğnemediği sürece beni ilgilendirmiyor.
Niye kıyaslanmıyor mu? TWD de zombi temalı bir oyun, TLOU da. RDR 2 ile tek kıyaslayan ben değilim. Bu forumdada çok kıyaslayan var.
Oyunlar sadece izleyerek tüketilen bir şey değil. Yani temasına göre kıyaslamak mantıklı değil. Oyunları türüne göre kıyaslamalısınız. RDR2 ve Last of Us'ı detaylıca kıyaslamak istediğinizde çok fazla tıkanacağınız bir yer var. Birinin açık dünya diğerinin linear yapıda bir oyun olması bir yana her iki oyunun sunmak istediği şeyler de birbirinden çok farklı. Ha Last of Us ile TWD'yi karşılaştırmanızı yine anlarım. Türe göre kıyaslama yapmak daha mantıklı olsa bile hikâyenin ana teması açısından her iki oyunda birbirine benziyor. Bu yüzden sadece hikâye anlamında değerlendirme yapılacağı zaman bu iki oyunu kıyaslamak mantıksız sayılmaz.
Ha tabii bana kalırsa her iki oyunda işlemek istediği konuyu iyi şekilde işleyemeyen, beni duygulandırmayan ve çokta iyi hikâyeye sahip olmayan oyunlar. Bu yüzden hem TWD hem LoU hayranlarından linç yemiştim.

Türleri farklı TWD dizi gibi bir şey oyun demem ben şahsen RDR 2 ise açık dünya siz temaya göre mi oyun incelemesi paylaşıyosunuz zaten LGBT hakkında saçma söylemlerinizi yazdığınız için buraya yazı yazmama bile gerek yok değmiycek bir insan olduğunuzu düşünüyorum allah ailenize ve yakınlarınıza sabır versin😁

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı