Sürprizbozan The Last of Us Part 1 incelemesi

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rdr 2 vs Tlou

• Oy verenlerin toplamı
    19
  • Anket kapandı .
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zaten arkadaş onları karşılaştırmamış ki? Hatta oynanış olarak TLOU tercih ederim bile demiş. Ayrıca TWD gayet güzel ve hala oynanabilen taş gibi bir oyundur ezmeyin oyunu.

RDR 2 bir başyapıt. Başka bir oyunla karşılaştırılmamalı.
Ben zaten size cevap olarak yazdım, karşılaştırmanın gayet normal olduğunu yazmışsınız ben de ancak belirli kriterler üzerinden karşılaştırılabilir, genel olarak karşılaştırılamaz demek istedim.

Part 1 bence başyapıt fakat Part 2'de Ellie'nin eşcinsel olması benim için berbattı.
İlk oyunun ek paketinde Ellie'nin eşcinsel olduğunu net bir şekilde görebilirsiniz ancak ben de karakterin en başta eşcinsel yapılmasına gerek olmadığını düşünüyorum. Hikayeye hadi şunu da ekleyelim diye eklenmiş gibi geldi bana.

Şu oynamadığı oyun hakkında yorum yapma hakkını bulan insanlara hayret ediyorum. Ben zamanında önceki oyunlarla birebir aynı olduğunu bilmeme rağmen Far Cry 6'ya bile oynamadan bir şey dememiştim. O kadar kaba dil muhabbeti yaptım ama siz hangi hakla hiçbir fikrinizin olmadığı bir konu hakkında fikir belirtecek cesareti buluyorsunuz anlamıyorum.
Ayrıca şu "dünyanın en iyisi.", "daha iyisi yok." gibi ilkel, gelişime engel olan, sığ düşüncelerinizden bir kurtulun artık. Türk oyun sayfalarına dandik olmaları ve sadece RDR2, GTA SA paylaşmalarından laf ediyoruz ama kullanıcı bu olunca onlar ne yapsın?

Düpedüz "sapık" deyip saygı beklememelisiniz zaten. Bir LGBT üyesi de sizin yatağı kız atmanıza sapıkça deseydi muhtemelen siz de ona saygı göstermezdiniz. Ha bu arada LGBT'nin provakötürlük amaçlı olanına bende karşıyım. Bana kalırsa cinsellik, yatak odasındaki iki kişinin dışına çıkmamalı.

LGBT ne zamandan beri saygı duyulacak bir şey? Böyle diye diye millet zıvanadan çıktı. İlerici gözükeceğim diye iyice saçmaladınız. İleride evladıb olduğunda yolda abuk sabuk şeyler yapan LGBT üyeleri görürsen, nasıl açıklarsın merak ediyorum. Ayrıca saygı duymazlarsa da duymasınlar. LGBT için bana sinirlenen birileri varsa onlara buradan bir lafım var. Kızmaya devam etsinler...

LGBT ne zamandan beri saygı duyulacak bir şey? Böyle diye diye millet zıvanadan çıktı. İlerici gözükeceğim diye iyice saçmaladınız. İleride evladıb olduğunda yolda abuk sabuk şeyler yapan LGBT üyeleri görürsen, nasıl açıklarsın merak ediyorum. Ayrıca saygı duymazlarsa da duymasınlar. LGBT için bana sinirlenen birileri varsa onlara buradan bir lafım var. Kızmaya devam etsinler...
LGBT saygı duyulacak gibi bir yorumu olmamış ve dedikleri öyle bir anlama da gelmiyor kendi kendine gelin güvey olmuşsun gibi.

Çocuğumun ne yapıp yapmayacagi sizi hiç ilgilendirmez, orası ayrı bir konu fakat benim burada dediğim şey LGBT'ye saygı duyun falan değil. İster saygılı ol ister olma orası beni ilgilendirmez. Dertsizlikten dert yaratan batının insanına anlat bu konudaki derdini.
Benim kast ettiğim şey, en başta saygısız tavır sergileyen sensin, saygısız tavır sergiledikten sonra niye saygı bekliyorsunuz?
Ha bu arada cinselliğin herhangi bir türlüsü, yatak odasının dışına çıkmamalı diyen birine "Oğlunu yolda LGBT yürüyüşü yaparken görsen ne yaparsın?" sorusunu sormak pek mantıklı değil. Cevabını önceden vermişim.

Ey forum insanları, bu yıl forumdaki 3. yılım olacak fakat siz hala yazılanların tamamını okumuyorsunuz, okusanız da anlamıyorsunuz.

Çocuğumun ne yapıp yapmayacagi sizi hiç ilgilendirmez, orası ayrı bir konu fakat benim burada dediğim şey LGBT'ye saygı duyun falan değil. İster saygılı ol ister olma orası beni ilgilendirmez. Dertsizlikten dert yaratan batının insanına anlat bu konudaki derdini.
Benim kast ettiğim şey, en başta saygısız tavır sergileyen sensin, saygısız tavır sergiledikten sonra niye saygı bekliyorsunuz?
Ha bu arada cinselliğin herhangi bir türlüsü, yatak odasının dışına çıkmamalı diyen birine "oğlunu yolda LGBT yürüyüşü yaparken görsen ne yaparsın?" sorusunu sormak pek mantıklı değil. Cevabını önceden vermişim.

Ey forum insanları, bu yıl forumdaki 3. yılım olacak fakat siz hala yazılanların tamamını okumuyorsunuz, okusanız da anlamıyorsunuz.

Önce sen yazılanları düzgün okumuyorsun. Ne yazdığıma iyi bak. İleride evladın yürüyüş yaparken gördüğünde ne yapacaksın diye değil, evladın ileride yolda sapık LGBT üyelerini görünce onların ne olduğunu veya ne yaptıklarını nasıl açıklayacaksın. Kendin okumayı öğren sonra gel insanlara laf at. O senin görüşün bu benim. Yorumumun başında zaten ben "görüşüme saygı duyun" mu yazdım? Ben bir şey yazdım ve bazıları LGBT'ye olan tutumum yüzünden bana karşı sert bir tavır sergilediler. Yani olayı başlatan benim. Ve farkındaysan başlık "inceleme" yani ben paylaştığıma göre benim düşüncelerim. LGBT'yi sevmiyorum, veya nefret ediyorum diye linç yedim. Ve bu inan ki umurumda değil.

Ha bu arada cinselliğin herhangi bir türlüsü, yatak odasının dışına çıkmamalı diyen birine "oğlunu yolda LGBT yürüyüşü yaparken görsen ne yaparsın?" sorusunu sormak pek mantıklı değil. Cevabını önceden vermişim.

Ayrıca senin evladını düşünecek değilim. İşim gücüm yok senin oğlunu, kızını mı düşüneceğim? Ben sadece örnek verdim. Boşuna sinirlenmişsin.

Konuya giren insanların "hani nerede inceleme?" diye yorum yapacağı o sözde inceleme konularından biri daha düşmüş. Ha bana kalırsa kim nasıl konu açıyorsa açsın. Konu sahibi forum kurallarını çiğnemediği sürece beni ilgilendirmiyor.

Oyunlar sadece izleyerek tüketilen bir şey değil. Yani temasına göre kıyaslamak mantıklı değil. Oyunları türüne göre kıyaslamalısınız. RDR2 ve Last of Us'ı detaylıca kıyaslamak istediğinizde çok fazla tıkanacağınız bir yer var. Birinin açık dünya diğerinin linear yapıda bir oyun olması bir yana her iki oyunun sunmak istediği şeyler de birbirinden çok farklı. Ha Last of Us ile TWD'yi karşılaştırmanızı yine anlarım. Türe göre kıyaslama yapmak daha mantıklı olsa bile hikâyenin ana teması açısından her iki oyunda birbirine benziyor. Bu yüzden sadece hikâye anlamında değerlendirme yapılacağı zaman bu iki oyunu kıyaslamak mantıksız sayılmaz.
Ha tabii bana kalırsa her iki oyunda işlemek istediği konuyu iyi şekilde işleyemeyen, beni duygulandırmayan ve çok da iyi hikâyeye sahip olmayan oyunlar. Bu yüzden hem TWD hem lou hayranlarından linç yemiştim.

Ayrıca bilmediğin bir şey var. Ben başlığı "The Last of Us Part 1 inceleme" diye yazmadım. "The Last of Us Part 1 hakkında düşüncelerim" diye yazdım moderatörler tarafından "inceleme" olarak değiştirilip konu açılmış.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı