İnceleme The Last of Us part 1 PC

Sen gel o kadar sistem topla hevesle büyük oyunları oynayacağım diye sonra oyun yapımcısı rahat çalıştırması gerekirken sistemin içinden geçsin. :D Son yıllarda cidden bu olay çok olmaya başladı artık ders almaları lazım.

Bu incelemeyi yapmamın sebebi oyunun optimizasyon özürlülüğüdür. The Last of Us'ın hikayesini çok sevdiğimi belirtmek isterim. Oyunu oynamadım ama hikayesini gayet iyi biliyorum. Oyunun konsol versiyonunu gömme gibi bir amacım yoktur. The Last of Us fanboyu varsa bu yazıyı okuyup saldırsın. Teşekkür ederim.

Dostlarım öncelikle param olmadığı için oyunu korsan indirdiğimi, optimizasyon sorunları düzeldiğinde satın alacağımı belirtmek isterim. İncelemeye başlıyorum. Oyunun optimizasyonunu eleştirmek istiyorum ben. Oyun daha yeni çıktı ve ben henüz saat bölümündeyim. Spoiler vermemek için böyle anlatmak istedim. Ben hayatımda bu kadar optimizasyon özürlüsü bir oyun görmedim! Cyberpunk ve Callisto Protocol bu kadar değildi be! Eke bir video bırakacağım. Ne demek istediğimi anlarsınız. Kamerayı hareket ettirdiğimde ekran piksel piksel oluyor. Hareket bulanıklığı ile alakalı bir sorunu var. RX 580 ile oynuyorum oyunu ve FSR açık veya kapalı hiçbir şey fark ettirmiyor. V-Sync veya herhangi bir FPS kilidi yokken 30 FPS alıyorum sabit. Oyun yükleme süresi de berbat. Bariz bir render sorunu var sanırım. SSD'de olamsına rağmen oyun 2 dakikada açılıyor ya! SSD bu kardeşim SSD! RDR2 bu kadar yavaş açılmıyor ya! Çok büyük bir hevesle girdiğim bu oyun beni hayal kırıklığına uğrattı ne yazık ki. Sony'nin böyle bırakacağını düşünmüyorum ama ben izninizle bir ödül vermek istiyorum Sony'e: CD PROJEKT RED'den daha berbat optimizasyon yapma ödülü! Bravo Sony! Güncelleme gelene kadar oynamayacağım sanırım. En baştayken kötü anılara sahip olmadan barışçıl şekilde en sevdiğim oyunların arasına girmesini istiyorum. Ayrıca bu oyunun 600 lira edeceğini de düşünmüyorum. Yine de bu kadar buluşmak istediğim bir oyuna bu parayı vereceğim. Steam'deki yorumlar olumluya çevrilir çevrilmez. Sinematiklerde herhangi bir sorun yaşamadım, gayet akıcıydı. Ama kontrolleri aldığımda oyun 30 FPS'te piksel piksel oluyor. Hareket bulanıklığını ve FSR'ı kapatmama rağmen. Oyunu almadan önce eğer büyük umut beslediyseniz bence yorumlar düzelene kadar almayın. Merak etmeyin ayrıca, Sony bu işi böyle bırakmaz.
Optimizasyon ve yaşadığım sorun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Optimizasyonunda inanılmaz bir sorun var indirdim de oynayamadım bile adam akıllı, ama bu kadar büyük bir oyunun böyle bırakacaklarını zannetmiyorum elbet düzelteceklerdir.

Optimizasyonunda inanılmaz bir sorun var indirdim de oynayamadım bile adam akıllı, ama bu kadar büyük bir oyunun böyle bırakacaklarını zannetmiyorum elbet düzelteceklerdir.
Güncellemeler gelmiş. Yaptım ama hiçbir etkisini göremedim. Ben oyunun başında tüm shaderları yüklemiştim. O yüzden bana hiçbir fark hissettiremedi. Yine videodaki sorunum devam ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı