The Last of Us Part 2 oynanış olarak çeşitli mi?

Deva Bulmam

Decapat
Merhaba, ben uzun zamandır TLOU part 2'nin PC'ye çıkmasını bekliyorum. Çünkü bu oyunu çok merak ediyorum ve heyecanlıyım. Ama aklıma bir soru geldi.

TLOU part 1'i PC üzerinden oynadım ve bitirdim birkaç ay önce. Oyunu gerçekten beğenmiştim, ama bir kötü yanı vardı. Oynanış çeşitliliği olarak sanki biraaz, sınıfta kalıyordu. Mesela oyun içerisinde sürekli Ellie'yi paletin üzerine çıkart, şu merdiveni al şuraya yerleştir. Aynı şeyleri çok fazla kez görmek bir süre sonra bayıyor gibi. Tabii dediğim gibi oyun gerçekten güzel, puanım 9/10 hatta. Ama şunu soracağım; TLOU part 2'de de aynı durum var mı yoksa oynanış olarak çeşitli bir oyun mu?

Kısaca: "offf, yine mi bu?" diyeceğimiz bir şey var mı diye soruyorum.

Merhaba, ben uzun zamandır TLOU part 2'nin PC'ye çıkmasını bekliyorum. Çünkü bu oyunu çok merak ediyorum ve heyecanlıyım. Ama aklıma bir soru geldi.

TLOU part 1'i PC üzerinden oynadım ve bitirdim birkaç ay önce. Oyunu gerçekten beğenmiştim, ama bir kötü yanı vardı. Oynanış çeşitliliği olarak sanki biraaz, sınıfta kalıyordu. Mesela oyun içerisinde sürekli Ellie'yi paletin üzerine çıkart, şu merdiveni al şuraya yerleştir. Aynı şeyleri çok fazla kez görmek bir süre sonra bayıyor gibi. Tabii dediğim gibi oyun gerçekten güzel, puanım 9/10 hatta. Ama şunu soracağım; TLOU part 2'de de aynı durum var mı yoksa oynanış olarak çeşitli bir oyun mu?

Kısaca: "offf, yine mi bu?" diyeceğimiz bir şey var mı diye soruyorum.
Hocam part1'i de part2'yi de izleyip bitirdim. fakat hatırladığım kadarıyla part2'de böyle durumlar yok. daha çok vurmalı kırmacalı ilerliyor. kısacası, ellie artık erkek oluyor.

TLOU Part 1'i ben de bilgisayardan oynadım ve senin gibi Part 2'nin bilgisayara çıkmasını beklemekteyim. Bu zamana kadar ikinci oyunu sadece izleyerek gözlemlemiş olduğum için doğrudan yorum yapmam ne kadar doğru olacaksa o kadar bahsedeceğim.

Bana göre Part 1'in hikayesi, Part 2'nin ise oynanışı ön plandadır. Part 1'in hikayesini daha çok sevsem de oynanış olarak (bence oyunun yaşından kaynaklı) çok fazla çeşitlilik sunmuyor ama kendi içinde en azından gizli saldırı veya sıcak çatışma şeklinde oynama seçeneğini sunuyor. Bu konuda Part 1'in sistemleri iyi çalışıyor. Part 2 ise vahşet olarak çok daha üst seviyede. Zaten hikayesi gereği bana göre bayağı acımasız ileriyoruz oyunda. Bunun mekaniklere yansıması ise Part 1'de olduğu gibi daha çok birbirini tanıma üzerine değil, birilerini katletme üzerine kurulu.

TLOU part 1'i ben de bilgisayardan oynadım ve senin gibi part 2'nin bilgisayara çıkmasını beklemekteyim. Bu zamana kadar ikinci oyunu sadece izleyerek gözlemlemiş olduğum için doğrudan yorum yapmam ne kadar doğru olacaksa o kadar bahsedeceğim.

Bana göre part 1'in hikayesi, part 2'nin ise oynanışı ön plandadır. Part 1'in hikayesini daha çok sevsem de oynanış olarak (bence oyunun yaşından kaynaklı) çok fazla çeşitlilik sunmuyor ama kendi içinde en azından gizli saldırı veya sıcak çatışma şeklinde oynama seçeneğini sunuyor. Bu konuda part 1'in sistemleri iyi çalışıyor. Part 2 ise vahşet olarak çok daha üst seviyede. Zaten hikayesi gereği bana göre bayağı acımasız ileriyoruz oyunda. Bunun mekaniklere yansıması ise part 1'de olduğu gibi daha çok birbirini tanıma üzerine değil, birilerini katletme üzerine kurulu.

Part 1'in çok çeşitlilik sunmaması normal bence. Çünkü adı üstünde part1, Start'ı verilen bir oyun olduğu için çok bir şey bekleyemeyiz. Dediğin gibi gizli saldırı gibi bir seçenek var o da iyi. Part2'ye vahşeti iyi yansıtmışlar lakin daha da iyi olabilirdi, en azından mekanik açısından. (Buradan sonrası spoiler.) Joel'un ölümü üzerine ellie tam bir çılgına dönebilirdi ve bu sayede mekanikler daha da iyi olabilirdi. Mesela Ellie Abby'nin yakınlarını öldürürken oyun orada işkence etmemiz için bize türlü türlü alternatifler sunabilirdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Part 1'in çok çeşitlilik sunmaması normal bence. Çünkü adı üstünde part1, Start'ı verilen bir oyun olduğu için çok bir şey bekleyemeyiz. Dediğin gibi gizli saldırı gibi bir seçenek var o da iyi. Part2'ye vahşeti iyi yansıtmışlar lakin daha da iyi olabilirdi, en azından mekanik açısından. (Buradan sonrası spoiler.) Joel'un ölümü üzerine ellie tam bir çılgına dönebilirdi ve bu sayede mekanikler daha da iyi olabilirdi. Mesela Ellie Abby'nin yakınlarını öldürürken oyun orada işkence etmemiz için bize türlü türlü alternatifler sunabilirdi.
İlk oyun hakkındaki görüşlerine katılıyorum, zaten bir bakıma benim dediklerimi destekliyorsun. Part 2'de ise uzun uzadıya konuşulabilecek bir konu. Bence işkence için ayrı bir şeye gerek yoktu çünkü şu anki haliyle acımasız bir deneyimi var oyunun. Zaten Abby'i satmamak için yeterli eforu sarf ediyorlar ama Ellie'nin gazabından kaçamıyorlar. Her şekilde Part 2, tatmin edici bir deneyim sunuyor vahşet konusunda.

Hocam bu ne böyle bari sürprizbozana alsaydınız. Milletin yanlışlıkla gözü çarpar bir şey olur. Allah'tan ben bunun spoiler'ını çoktan yemiştim. Başkaları da spoiler yemeden sürprizbozan içine alın o kısmı.

Hocam bu ne böyle bari sürprizbozana alsaydınız. Milletin yanlışlıkla gözü çarpar bir şey olur. Allah'tan ben bunun spoiler'ını çoktan yemiştim. Başkaları da spoiler yemeden sürprizbozan içine alın o kısmı.
Hocam bu forumda yeniyim nasıl alacağımı bilemedim. o yüzden de spoiler'lı kısım yazdım oraya.

İlk oyun hakkındaki görüşlerine katılıyorum, zaten bir bakıma benim dediklerimi destekliyorsun. Part 2'de ise uzun uzadıya konuşulabilecek bir konu. Bence işkence için ayrı bir şeye gerek yoktu çünkü şu anki haliyle acımasız bir deneyimi var oyunun. Zaten Abby'i satmamak için yeterli eforu sarf ediyorlar ama Ellie'nin gazabından kaçamıyorlar. Her şekilde Part 2, tatmin edici bir deneyim sunuyor vahşet konusunda.
Evet hocam sende haklısın ben yine de ellie'nin hırsını ortaya %100 bir şekilde çıkarmak adına söylemiştim onu. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı