The Last of Us Part 3 Geliyor!

Yeni konsept çıkarmak yerine niye eski seriyi sağmaya çalışıyorlar anlamıyorum. Hayır ne ekleyecekler bu saatten sonra? Ellie İskandinavya'ya gidip Thor ile mi kapışacak?
Birçok insanın aklına yine dünyayı kurtarabilecek bir doktor çıkar ve ona ulaşmak isteyen Abby ve Ellie'nin yolları kesişir tarzı basit fikirler geliyordu. Gerçekten de ikinci oyun öyle bir kapanış yaptı ki bu saatten sonra ne Abby ne de Ellie ile anlatacakları hikâye basit bir karakter hikâyesinden öteye geçemez gibi. PS1'e Crash, PS2'ye Jak and Dexter, PS3'e Uncharted ve Last of Us yapan ekibin artık tek bir IP'ye bağlı kalmaya çalışması üzücü ve acınası.

TLOU hikayesi bitmedi mi part 2’de neyi anlatacaklar? Lev ile falan mı oynayacağız umarım saçmalanmaz.

The Last of Us hayranlarının beklediği haber sonunda geldi.

Grounded 2: Making The Last of Us Part 2'nin sonunda Naughty Dog'dan Neil Druckmann, The Last of Us Part 3'ün yolda olabileceğine dair sürpriz bir açıklama yaptı.

Druckmann şu anda çok fazla şey olduğunu söylemiyor - sadece aklında bir "konsept" olduğunu söylüyor - ancak "muhtemelen bu hikayede bir bölüm daha" olduğunu belirtti.

"Naughty Dog'da çalışmanın en güzel yanı buna mecbur olmamamız," diye ekledi. "Her zaman, 'başka bir Last of Us'ı çok isteriz, ama siz başka bir konuda tutkulu olduğunuzu hissediyorsanız, bu diğer şeyi destekleyeceğiz' gibi. İçinde bulunduğum konum çok ayrıcalıklı, bunu asla hafife almıyorum. Sadece "orada bir konsept var mı?" diye düşünüyordum. Ve yıllardır bu kavramı bulamadım. Ama son zamanlarda bu değişti. Bir hikayem yok, ama benim için 1 kadar heyecan verici, 2 kadar sürükleyici, kendi başına bir şey olan ve yine de üçü için de bu ana çizgiye sahip olan bir konseptim var. Dolayısıyla bu hikayede muhtemelen bir bölüm daha varmış gibi hissediyorum."

Bakalım umarım güzel çıkar 1-2'yi oynamadım ama bana izlemek düşecek.

Daha ortada yapılmaya başanmış bir şey yok ki yola çıkmış olsun. Böyle "yolda" gibi laflarla milleti gaza getirmeyin. Sonra oyun 2030'da çıkınca duyurulduktan 6 yıl sonra çıktı sanan insanlarla dolacak etraf.
Yahu siz ne bekliyorsunuz ben anlamadım ki. oyun 2030'da çıksa iyi zaten. dediğiniz gibi adam onaylamış bir kaç seneye yapımı başlar diye düşünüyorum.

Birçok insanın aklına yine dünyayı kurtarabilecek bir doktor çıkar ve ona ulaşmak isteyen Abby ve Ellie'nin yolları kesişir tarzı basit fikirler geliyordu. Gerçekten de ikinci oyun öyle bir kapanış yaptı ki bu saatten sonra ne Abby ne de Ellie ile anlatacakları hikâye basit bir karakter hikâyesinden öteye geçemez gibi. PS1'e Crash, PS2'ye Jak and Dexter, PS3'e Uncharted ve Last of Us yapan ekibin artık tek bir IP'ye bağlı kalmaya çalışması üzücü ve acınası.

Üçüncü oyunda bunlardan birinin kafasını patlatıp ters köşe falan yapsınlar da sürpriz olsun. Oyun öyle bir noktada duruyor ki bu saatten sonra ilk iki oyunun üzerine çıkmak istiyorlarsa tarihe geçecek senaryo yazmalılar.

Ortalama bir hikaye ile gelirlerse seri ağızda kötü tat bırakarak ölür GoT dizisi gibi.

Üçüncü oyunda bunlardan birinin kafasını patlatıp ters köşe falan yapsınlar da sürpriz olsun. Oyun öyle bir noktada duruyor ki bu saatten sonra ilk iki oyunun üzerine çıkmak istiyorlarsa tarihe geçecek senaryo yazmalılar.

Ortalama bir hikaye ile gelirlerse seri ağızda kötü tat bırakarak ölür GoT dizisi gibi.
Ben şirketin başında Neil Druckmann olduğu sürece sosyal mesaj kaygısı olmayan kaliteli bir senaryo çıkacağını düşünmüyorum. Yine hikâyeye önemseyenler için 0/10, oynanışı önemseyenler için 10/10 bir oyun gelecektir.

Geri
Yukarı