The Last of Us Part I gölgelendiriciler ne kadara iner?

Oyunun giriş sahnesini oynadım. 1080p orta-düşük ayarlarda 45-55 FPS aldım. Menüde 12 FPS verdiği için şüphelenmiştim ama oyunun içine girince toparladı.

Sadece oyunun RAM tüketimi aşırı saçma. 16 GB RAM'in tamamını kullandığı sanki yetmiyormuş gibi Pagefile kullanımı da çok yüksekti. Toplam Commit Charge kullanımı 29 GB civarındaydı.
AMD Ryzen 7 5700X

%32'de takılı kaldı.
Sizin sisteminizle ilgili bir sorun olabilir, bilemiyorum. Ben Ryzen 5 3600 ile 45-50 dakikada shader oluşturma işlemini bitirdim. Oyun içinde de 45-55 FPS aldım.

Takılı kaldıysa çıkıp girin ama baştan mı başlar bilemiyorum.
Takılı kalmadı devam etti ama 7 8 dakikada bir %1 artıyor böyle olmaz

Oyunu tekrar açtım kaldığı yerden devam ediyor ve hızlı yüklenmeye başladı %34 den başladı 1 dakikada %50 oldu ve arkada çalışan programları kapadım hızlandı bu gidişle 5 dakikada yüklenir

Oyunu yeniden başlattım 5 dakikada yüklendi bitti.

Son düzenleme:
Dün yarım saatte %14 yüklendi diye sinirlenip kapattım, daha doğrusu oyun içinde takıldı kaldı. Bugün oyunu açtım, 5 saniyede bir %1 yüklenmeye başladı. Şaşırdım valla. Oyun içinde de FPS iyiydi yani kötü değil. R3 3100 RX 580 8GB 16GB 3600 Mhz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

En son Horizon Zero Dawn da böyle uzun beklemiştim. O bunun yanında birkaç saniye gibi kalıyor. 😂

Edit: %36'ya kadar 45 dakikada yükledi gerisi 5 dakikada tamamlandı.

Son düzenleme:
The Last of Us Part 1 v1.0.1.7 güncellemesi ile birlikte, RTX 2070 ve Intel i5 9600K ile 1080p ultra ayarlarda son durum bu şekilde.​

1680736597216.png

Geri
Yukarı