The Last of Us Part I gölgelendiriciler ne kadara iner?

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI X570-A PRO Anakart
AMD Ryzen 7 5700X İşlemci
4x16 64 GB RAM
AMD Radeon RX 6700 XT Ekran Kartı
Thermaltake Smart RGB 700W PSU
Meslek
Öğrenci
The Last of Us part ı'de 35 dakikadır gölgelendiriciler yükleniyor ve sadece %18 yüklendi ne kadar sürede yüklenir? Yükleyince ne fark ediyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de durum aynı. Yaklaşık 36 dakikada anca %34'e geldi. Konsol portu olduğu için pek şaşırmıyorum açıkçası.

Ayrıca oyun tam bir RAM katili. 1080p orta ayarlarda bile ana menüde 15 GB RAM kullanımı ve 29 GB Commit Charge kullanımı var.

Bekleyin bitmesini, ben de bekliyorum şu an oyunun ilk sahnelerini oynadım, yoksa oyunu oynarken yükler ve işlemci kullanımı çok yükseklere çıkar. Haliyle sıcaklıklar tavan yapacaktır.

Bittikten sonra düzelecektir kullanımlar umarım.

Bende de durum aynı. Yaklaşık 36 dakikada anca %34'e geldi. Konsol portu olduğu için pek şaşırmıyorum açıkçası.

Ayrıca oyun tam bir RAM katili. 1080p orta ayarlarda bile ana menüde 15 GB RAM kullanımı ve 29 GB Commit Charge kullanımı var.
Yavaş yüklenmesi server doluluğundan kaynaklı olabilir mi? Oyun yeni çıktı bir çok kişi indiriyor çünkü.

Evet tam bir RAM katili bizdede 64 GB RAM var 30 - 32 GB falan harcıyor ve bu kullanım ana menüde şaka gibi.

hocam sisteminiz nedir acaba gtx 1650 var ama açıcak mı bilmiyorum en düşükte de açsa oynarım vallaha

Onu bunu bilmem, arkadaşlar cevabı da vermiş ancak optimizasyon hayatımda gördüğüm en berbat optimizasyon. Sistem gereksinimleri ile alakası yok😔

@abdulkadir1312 Almayın sakın. 1660 ve Ryzen 5 2600 + 16 RAM ile menüde 35 FPS geçemiyorum. Her şey düşükte.

Geri
Yukarı