The Last Of Us Part II PC'ye ne zaman gelecek?

Bence geleceğini düşünmüyorum açıkçası adama demediğin bırakmadılar senaryo için oynanış olarak animasyon zirveydi sırf bunun için bile saygı duyulmadı. Neil druckmanın para göz birisi olduğunu düşünümüyorum PlayStation zaten coğu exclusive oyunlarını cıkardı. Bazı oyunlar istisnai yapıp cıkarmayacak. Konsolu özel kılsın diye Last of Us part 2 de onlardan biri olacak.

Ben de ikinci oyunun gelmeyeceğini düşünüyorum. En azından şimdilik. Ne zaman ki Last of Us part 3 çıkar ancak o zaman ikinci oyun PC'ye gelir.

Dediğin gibi ben de oynadıktan sonra çok büyük boşluğa düştüm, PS'e ilk çıktığından beri PC'ye gelmesini en çok istediğim oyundu bu, 10 sene sonra hayalim gerçek oldu. Performans sorunları çok var ama oyunun kendisi çok güzel olduğu için onları pek dert etmedim. Bitirir bitirmez de 2. oyun hemen gelin istiyorum ama bence dizinin 2. sezonuna yakın gelir. 2025'in bu aylarında gelir, en iyi ihtimalle 2024 sonu.

Yalnız satış işi dediğin şekilde gerçekleşmiyor. Film veya dizi bu değil bu iş. Koskaca 3A oyun ve fiyatı 60-70 dolar. Oyuncuların %95'i aa ilki bitti hemen ikincisini alayım demeyecekler korsana yönelecekler diğer oyun için ya da ikisini de korsan indirecekler. Kendi topuğuna sıkmak isteyen firma bunu yapar tarihte benzeri de yoktur. Kaldı ki hikayeden kopmamak için diyorsun ama PS'ci tayfa 7 yıl bekledi. PC'cilerde 2 yıl bekleyiversin. Normali de bu zaten devam oyunları 2-3 yıla anca çıkıyor. İnternetten özetini izleyip başlarsın.

Eğer çalışmıyor olsaydım 2 günlüğüne PS5 kiralayıp oyunu oynardım. Sana pahalı geliyorsa git PS5 olan kafeye adamlara da durumu söyle bu oyunu oynuycam kaydı durur mu silinir mi diye öğren günde 5 saat oynasan 2 güne bitiyor. Oyunun parasından çok daha ucuza ve 2 yıl beklemeden tecrübe etmiş olursun.

Ben part 1'i pc'de 3 defa bitirdikten sonra dayanamadım kayınbiraderin ps4'üne part 2'yi de aldım 100 TL'ye :D Yarın başlıyorum oynamaya

Eminim ki forumdaki Sony yetkilileri konunu görüp bir daha PC'ye bir port yaparken senin bu kimsenin aklına gelmeyecek tavsiyelerini değerlendirecektir... Ya kendinle çelişiyorsun farkında değilsin arkadaş.

Konuda yazdığına göre part 1'i PC'de oynamışsın bayıla bayıla bitirmişsin ve part 2'den devam etmek için sabırsızlanıyorsun. Şimdi gelmişsin ikisini birden Sony PC'ye acele etmeden hazırlayıp ardından yakın tarihler arasında da üst üste yayınlasalarmış diyorsun.

İstersen RTX 4090 tarzı bir sisteme sahip ol ilk oyunun PC'ye ne kadar berbat bir şekilde çıktığını bilmeyen kalmadı. Böyle bir gerçek varken Sony tek bir oyunu bile portlamaktan aciz kalmışken sen iki oyunu aynı anda yapabileceklerini neye dayanarak düşünüyorsun? Bu teknik olarak mümkün olsa bile ticari olarak hiçbir mantığı yok.

Bana bir de mantıktan bahsediyorsun kendi konunda yazdıklarını unutarak.

Evet kral tamamiyle katılıyorum sana yüzde 99 CPU kullanan bir oyun optimizasyonu kötü ama hikayesel açıdan dehşet bir oyun bakalım umarım düzeltirler part 2 de :)

Bende ilk oyunu severek PC de oynadım ve 2'nin PC'ye gelmesini çok isterim ama üzülerek söylüyorum part 2 PC'ye çıkmaz tahminimce PS de bile çok eleştiri aldı part 2 PC'ye hatalı çıkma olasılığını göze alamazlar diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Daha kesin bir şey yok. Bunların bahsettiği sürüm Directors Cut çıkıyor evet ama şuan açıklanan sadece PS5 sürümü. Pc ile ilgili tek açıklama yok şuan.

Yeni konular

Geri
Yukarı