The Last of Us Part II Remastered Metacritic'de 91 puan aldı!

• Konuyu başlatan xefe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 38
  • Görüntüleme 1B

Dosya Ekleri

• asd.PNG
    asd.PNG
    22,1 KB · Görüntüleme: 36
Bu oyunun hikayesine dandik diyenler tamamen son sahneden dolayı diyor. Arkadaşlar bu oyuna farklı pencereden bakabilirseniz aslında bir başyapıt olduğunu anlarsınız.
ellie elindeki her şeyi kaybediyor ve son sahnede intikam almanın gereksiz olduğunu düşünüyor, son sahnede bu yüzden Joel'u görüyor. Şu oyunun hikayesine sürekli dandik dandik demeyin biraz farklı bakmayi öğrenin. Abby haksız mıydı? Babası şey uğruna öldü gitti. Eminim sonda o intikamı alsaydık
herkes bu oyunun hikayesine müthiş diyecekti.

bence insanlar Joel'ın intikamını almak istediği için bu ikili bakış açısı vs. hiç umursamadı, nefret zincirinin de farkına varamadı. Neil Druckmann'ın kendi politik görüşlerini oyuna dayaması durumu da var tabii🫠

Arkadaşlar merak ettim de hikayesi sizin istediğiniz gibi olmadığı için mi kötü diyorsunuz? Yoksa rezil karakterleri, sıkıcı olay örgüsü veya görmeye değmez bir finali falan mı var? Eğer ilkiyse bu hikayeyi kötü yapmıyor yani. Oynamadım bu arada spoilersiz konuşun cevap verecekseniz.

Arkadaşlar merak ettim de hikayesi sizin istediğiniz gibi olmadığı için mi kötü diyorsunuz? Yoksa rezil karakterleri, sıkıcı olay örgüsü veya görmeye değmez bir finali falan mı var? Eğer ilkiyse bu hikayeyi kötü yapmıyor yani. Oynamadım bu arada spoilersiz konuşun cevap verecekseniz.

Hocam oyun ilk önce insanlara intikam duygusu vaad ediyor en sonundada bunu elinden alıyor bu yüzden insanlar oyunun finali yüzünden koskoca oyundan nefret ediyor bu kadar yani.

Hocam oyun ilk önce insanlara intikam duygusu vadediyor en sonundada bunu elinden alıyor bu yüzden insanlar oyunun finali yüzünden koskoca oyundan nefret ediyor bu kadar yani.

Aslında oyunun tamamını sırf intikam için oynamayan birisi olması gerekenin bu olduğunu gayet iyi anlayabilir😀

bence insanlar Joel'ın intikamını almak istediği için bu ikili bakış açısı vs. hiç umursamadı, nefret zincirinin de farkına varamadı. Neil Druckmann'ın kendi politik görüşlerini oyuna dayaması durumu da var tabii🫠

Hocam yorumunuza katılmakla beraber bir örnek vereyim RDR 2 spoıler'ı var içinde:
RDR 2'de John, Micah'ın kafasına sıkmasa, herkes bu nasıl son, Rockstar böyle şöyle diyecekti. Fakat oyuncuları Arthur'un ölmesi derinden etkiledi ve üstüne de Micah'ı öldürüp intikam alınca oyuncular bu oyunun hikayesini çok beğendi. Benim en sevdiğim oyun RDR 2 fakat şunu ekleyeyim bu bahsettiğim final senaryosu tipik bir intikam alma senaryosuydu. Ama diğer tarafta TLOU2'de çok ayrı bir dramatik senaryo var. Bir tarafta intikam uğruna yola çıkan ellie diğer tarafta da Abby'nin çift pencereden bakarak oynadığımız bir senaryo var. Yahu oyuncular buna bile laf etti, yapımcılar Abby'i sevdirmek için oynattırdı bize diye. Böyle düşünen gitsin Doom'da canavar kessin abi, görmüyor musunuz iki tarafta da aynı olayı yaşayan iki genç kız var ve ikisi de son sahneye gelindiğinde birinin elinde ne bir dostu diğerinin de ne bir parmağı kalıyor. Ellir çiftlikteki eve gelince gitar bile çalamadı be. Abby'nin kaslari bile eridi gitti :D Son sahnede abby'i öldürsek ne yazardı kadın zaten yaşayan bir ölü haline gelmiş. Yani bizim Türk oyuncularına tipik senaryoyu ver hocam afiyetle yerler, aman intikam almadan oyun bitmesin, hemen alalım intikamı :D

Hocam yorumunuza katılmakla beraber bir örnek vereyim RDR 2 spoıler'ı var içinde:
RDR 2'de John, Micah'ın kafasına sıkmasa, herkes bu nasıl son, Rockstar böyle şöyle diyecekti. Fakat oyuncuları Arthur'un ölmesi derinden etkiledi ve üstüne de Micah'ı öldürüp intikam alınca oyuncular bu oyunun hikayesini çok beğendi. Benim en sevdiğim oyun RDR 2 fakat şunu ekleyeyim bu bahsettiğim final senaryosu tipik bir intikam alma senaryosuydu. Ama diğer tarafta TLOU2'de çok ayrı bir dramatik senaryo var. Bir tarafta intikam uğruna yola çıkan ellie diğer tarafta da Abby'nin çift pencereden bakarak oynadığımız bir senaryo var. Yahu oyuncular buna bile laf etti, yapımcılar Abby'i sevdirmek için oynattırdı bize diye. Böyle düşünen gitsin Doom'da canavar kessin abi, görmüyor musunuz iki tarafta da aynı olayı yaşayan iki genç kız var ve ikisi de son sahneye gelindiğinde birinin elinde ne bir dostu diğerinin de ne bir parmağı kalıyor. Ellir çiftlikteki eve gelince gitar bile çalamadı be. Abby'nin kaslari bile eridi gitti :D son sahnede Abby'i öldürsek ne yazardı kadın zaten yaşayan bir ölü haline gelmiş. Yani bizim Türk oyuncularına tipik senaryoyu ver hocam afiyetle yerler, aman intikam almadan oyun bitmesin, hemen alalım intikamı :D

TLOU'da olan o bahsettiğim nefret zinciri RDR2'de yok. Yani Micah'ı öldürmemek için sebep yok. Falat tolu part 2'de durum farklı. Abby'nin babasını öldürüyor John. Abby'de intikam alıyor ama bunun yanında Elli'nin de değer verdiği bir şeyi elinden almış oluyor. Bunun yüzünden Elli'de Abby'den nefret etmeye başlıyor(tıpkı Abby'nin John'dan nefret ettiği gibi😀) oyun sonunda ikisi karşılaştığında nefretleri yüzünden her şeylerini kaybetmiş iki genç kız karşı karşıya gelmiş oluyor. Elli'de son anda bir şeyin farkına varıyor. Abby'yi öldürmenin ona katacağı hiçbir şey yok. Aksine bu sadece bahsettiğim bu nefret döngüsünü yeniden başlatacaktı. Bu yüzden elli doğru olanı yapıp vazgeçti. Bence harika bir seneryo. Çok klişe değil, anlatım, sunum zaten 10/10 çok hakkı yenen bir oyun🙂

Geri
Yukarı