The Last of Us: Part II Remastered zamlandı!

TR'de neden Nintendo'nun çok popüler olmadığını bu konudan anlayabilirsiniz.
Popüler olmama nedeni tamamen distribütörlerin yaptıkları yanlış hamleler. Sen bir konsol için zorunlu aksesuarlar üretebilirsin ayrıca satılan ama senin distribütörün 1 aksesuarı konsoldan pahalı yapamaz. Akla mantığa sığmaz bu. Bir de PUBG diye grafikleri kötü kahverengi filtre atılmış hatalı dengesiz oyunları da çok seviyor bizim millet.

Nintendo JP'de bir yeni oyun 1500TL gibi oluyor hocam. Diğer platformlara göre uygun. Bir ara 300TL'ye Persona 5 Royal görmüştüm.
Nintendo oyunlarının fiyatları eskiden olsa cidden pahalı derdim de şu an sektörden aşağı kalır yanı yok. TL fiyatına satan da aynı satıyor Nintendo da. Tabi arada az farklar oluyor ama adamlar dolar ile satıyor o da normal.

1706352304061.png

1706352328529.png

1706352342663.png

1706352376386.png

1706352396034.png
1706352411414.png

[GTA Trilogy Nintendo mağazasında bayağı sık indirime giriyor o yüzden indirimli fiyatı baz alıyorum.]
TLOU Part 1 ile Mario mu karşılaştırılır diyorsanız da 2 marka da konsol üreticilerinin en değer verdikleri markalardan o yüzden karşılaştırdım.

Yeni çıkan oyunlara bakmak lazım. AAA yeni çıkan bir oyuna Steam'den direkt 70 dolar vermek gerek. 70 dolar 2100 küsür ediyor. PlayStation'da hala daha uygun.
Activision gibi bir kaç paragöz firma hariç kimsenin bir yerleri yemiyor PC'de oyunları 70 dolar yapmaya. PC oyuncularının büyük bir çoğunluğu zaten 60 doları pahalı bulurken ve korsana başvururken 70 dolar yapmak daha da uzaklaştırır kullanıcıları. Sony bile konsola 70 dolardan çıkardığı oyunları PC'ye 60 dolardan çıkarıyor.

Şahsen 60-70 dolar bir Mario oyununa vereceğime giderim PlayStation’daki adamakıllı oyunlara veririm. Nintendo oyunları fiyatına göre çöp.Nintendo tamamen küçük çocukların eline oyuncak olarak verilecek bir konsol, açacaksın Mario’yu vereceksin. Zelda güzel ama, ona bir şey demiyorum. PS fiyatları da bugüne kadar gayet iyiydi, 3-5 oyuna zam gelince hemen coşuyorsunuz niyeyse. Adamlar GOW Ragnarok gibi bir oyunu 1.5 yıldır 20-25 dolar bandinda satıyordu. Konsolun tanımı PS veya Xbox’tur, Nintendo değil. Bir “ El “ konsolunu PS cephesiyle kıyaslamak çok komik bir şey aslında.
Neresinden tutsan elinde kalan bir yorum olmuş. Bir dahaki sefere oyunlar ve oyun sektörü hakkında çok konuşmamaya çalışın.

Activision gibi bir kaç paragöz firma hariç kimsenin bir yerleri yemiyor PC'de oyunları 70 dolar yapmaya. PC oyuncularının büyük bir çoğunluğu zaten 60 doları pahalı bulurken ve korsana başvururken 70 dolar yapmak daha da uzaklaştırır kullanıcıları. Sony bile konsola 70 dolardan çıkardığı oyunları PC'ye 60 dolardan çıkarıyor.

Neresinden tutsan elinde kalan bir yorum olmuş. Bir dahaki sefere oyunlar ve oyun sektörü hakkında çok konuşmamaya çalışın.
Niye dostum oyun sektörünün kralısın da haberimiz mi yok? Sen istediğin yorumu yap ben konuşmayayım. Oldu 👍🏻

Niye dostum oyun sektörünün kralısın da haberimiz mi yok? Sen istediğin yorumu yap ben konuşmayayım. Oldu 👍🏻
Ben sizin iyiliğiniz için yaptım o yorumu. Bu cehalet ile ortamlarda caka satmaya çalışırsanız yaşı biraz ilerlemiş veya oyun sektörü ile içli dışlı olan insanlar size bir yerleriyle gülerler.

Su yılbaşı indiriminde ps den oyun almayan bu saatten sonra da almaz herhalde adamlar gow ragnarok , TLOU part 1 , grand turismo gibi oyunları 500'e last of us part 2 ve uncharted miras setini ise 400 liraya sattılar bu oyunların toplam fiyatı yaklaşık olarak şu anki steam AAA oyununa denk

@m3hm3t3f3 ben size PS5'e çıkmış oyunları sayayım.

Returnal
Demon's Souls Remake
FFXVI
Ratchet and Clank
TLOU P1
GT7 (Yarış oyunları ile aram yok, bilmiyorum.)
Yakında da Helldivers çıkacak ki vasat bir live service oyuna benziyor.

Bu saydığım oyunlardan ikisi PS3 oyunlarının birebir remakei zaten. Tek fark grafik. Yeni oyunlar değiller. Ratchet and Clank benim için hayal kırıklığıydı. Vasat bir oyun. Returnal da öyle. FFXVI ise PS4'te bile çok rahat çalışır eğer adam gibi port etseler. Güzel oyun ama savaş dışı kısımları yine vasat. Horizon VR'ı saymadım bile. Dağa tırmanma simülatör o.

PS4'te neler neler oynadık biz. PS5 ise bomboş.

Ayrıca Sony oyunlarının büyük bir bölümünü live-service oyunlar oluşturacak. Yüzde 60 live-service, yüzde 40 singleplayer hikayeli olacak.

@m3hm3t3f3 ben size PS5'e çıkmış oyunları sayayım.

Returnal
Demon's Souls Remake
FFXVI
Ratchet and Clank
TLOU P1
GT7 (Yarış oyunları ile aram yok, bilmiyorum.)
Yakında da Helldivers çıkacak ki vasat bir live service oyuna benziyor.

Bu saydığım oyunlardan ikisi PS3 oyunlarının birebir remakei zaten. Tek fark grafik. Yeni oyunlar değiller. Ratchet and Clank benim için hayal kırıklığıydı. Vasat bir oyun. Returnal da öyle. FFXVI ise PS4'te bile çok rahat çalışır eğer adam gibi port etseler. Güzel oyun ama savaş dışı kısımları yine vasat. Horizon VR'ı saymadım bile. Dağa tırmanma simülatör o.

PS4'te neler neler oynadık biz. PS5 ise bomboş.

Ayrıca Sony oyunlarının büyük bir bölümünü live-service oyunlar oluşturacak. Yüzde 60 live-service, yüzde 40 singleplayer hikayeli olacak.
Ben ps5 özel oyunu demedim ki sony oyunu dedim ayrıca yazmayı unutmuşum spiderman ve horizon oyunları serisi de var kesinlikle boş denilemez

Yeni konular

Geri
Yukarı