The Last of Us: Part II Remastered zamlandı!

@m3hm3t3f3 SM2 açık dünyası vasat, onun dışında iyi oyun. Unutmuşum onu, kendi hatam.

Days Gone - Ubisoft klonu
Horizon ZD/FW - Ubisoft klonu, hatta ilk oyun daha bile beter.
GoT - Ubisoft klonu
SM/SM2 - Ubisoft açık dünya

@Çaydan Adam yapar. Dizinin 2. sezonu ile çıkabilir. Fiyat konusunda 60 Dolar çakarlarsa büyük paragözlülük. Zaten Bloodborne PC gelene kadar Sony oyunlarını çatır çutur korsanlayacağım için rahatım ben. Denuvo mu var? O zaman 10TL'lik hesap alırım.

@Çaydan Adam yapar. Dizinin 2. sezonu ile çıkabilir. Fiyat konusunda 60 dolar çakarlarsa büyük paragözlülük. Zaten Bloodborne PC gelene kadar Sony oyunlarını çatır çutur korsanlayacağım için rahatım ben. Denuvo mu var? O zaman 10TL'lik hesap alırım.

Korsan kardeşim benim. Canını yerim senin.

Peki sen bilirsin bu mantıkla baktığında bütün oyunlar böyle ama?
Değil. O laf ettiğiniz Nintendo'dan örnek vereyim. 2D Mario pek sevmem ama 3D Mariolar saatlerce kaliteli içerik barındıran, açık dünyası gayet güzel oyunlar. Zeldalar zaten bambaşka. O soru işareti yöntemini kullanmadan, kendin keşfet diyor. Fire Emblemlar ise kendine has mekanikler ile JRPG türünü çok güzel yansıtıyor. Özellikle de Three Houses çok özgür bir oyun. Smash Bros. ise gördüğüm en özgün dövüş oyunu zaten. Çok keyifli diyebilirim. Smash Bros. çakması çok çıktı ama hiçbiri başarılı olmadı.

Değil. O laf ettiğiniz Nintendo'dan örnek vereyim. 2D Mario pek sevmem ama 3D Mariolar saatlerce kaliteli içerik barındıran, açık dünyası gayet güzel oyunlar. Zeldalar zaten bambaşka. O soru işareti yöntemini kullanmadan, kendin keşfet diyor. Fire Emblemlar ise kendine has mekanikler ile JRPG türünü çok güzel yansıtıyor. Özellikle de Three Houses çok özgür bir oyun. Smash Bros. ise gördüğüm en özgün dövüş oyunu zaten. Çok keyifli diyebilirim. Smash Bros. çakması çok çıktı ama hiçbiri başarılı olmadı.
Ben nintendoya ne zaman laf attım gösterir misin

@m3hm3t3f3 laf etmediyseniz ne güzel. Konu içinde Nintendo'ya laf ediliyordu, ondan öyle dedim. Sony'nin sevmediğim oyunu yok değil tabii. Yeni GoW serisini ve Uncharted serisini severim. Bloodborne favori souls-likeım zaten. Yine de Sony oyunlarının çoğunun vasat olduğunu düşünüyorum.

Çoğu vasat da denilmez o kadar gow tlou uncharted serisi var
Uncharted sevmiyorum ya ben. Bana film gibi geliyor. Denedim konsolda katlanamadım. Sevene bir şey demem saygı duyarım oynanış tercihi.

Nintendo sektöre yön vermiş kaliteli bir stüdyo arkadaşlar genel kitleye hitap etmeleri de yerlerini korumaya yarıyor. Çocuk oyunu üretmiyorlar yani.

Hayır, sunmuyor. GoW: R 2000TL, TLOU P1 2000TL, onun dışında çoğu yeni oyunun fiyatı da öyle. PC'de Steam, Xbox, çeşitli key siteleri gibi bir sürü ucuza oyun alma yöntemi var. Steam'de hala yeni bir oyun 1800TL. Switch JP'de bir yeni oyun 1500TL. Xbox zaten bir milyoncu gibi, çok uygun fiyatlar.

Kötü oyun derken şaka yapıyorsunuz galiba. Zelda, Mario, Fire Emblem gibi bir sürü harika seriler var cihazda. Ubisoft açık dünyalarına sahip Sony oyunlarından çok daha iyi.

Ama bahsettiğiniz oyunlar 2022-23 yani en yeni Sony oyunları. God of War 2018, Horizon Zero Dawn, Days Gone, TLOU Remastered vb. sadece 150 TL zamlandılar ve kimse bu oyunların taş gibi olduklarını inkar edemez. Bak 2020 yılında çıkan oyuna bile sadece 200 TL zam geldi (PS4). PS5 sürümüde 250 TL zamlandılar.

Geri
Yukarı