The Last of Us Remastered incelemesi

İyi sosyaller.Çok oyun oynayan birisiyim ve sürekli oyun bitiririm ve bitirdiğim bu oyunları birilerine anlatmazsam patlarım.O yüzden technopat sosyalde çok oyun sever insanlar olduğu için bu oyun deneyimimi anlatmak istedim.Hazırsanız spoiler vermeden anlatım yapacağım başlıyorum.

İlk oyuna sadece grafik düzenlemesi yapan naughty dog tlou remastered olarak önümüze sundu.Şunu söylemeliyim ki oyun çıktıktan sadece 1 sene sonra remastered sürümü çıktığı için öyle aman aman bir grafik farkı yok.Onun haricinde oynayışta değişim göremedim.Şimdi biraz oyunun içerisine girelim.

Oyun bir post apokaliptik bir dünyada geçiyor.Zombi salgını yaşanmış,devletler düşmüş,her yer zombi kaynıyor ve insanlar acımazsız.İşte bu dünyada bir şekilde yaşam mücadelesi veren Joel Miller isimli karakterimizin hikayesine tanık oluyoruz.Peki Ellie (Oyun boyu yanımızda duran kız) ne alaka diye sorarsanız o kısım ise joel'un parasını almak için bir nevi kargosu olmakta.İlk başta sinirli olan ve ellie'nin her hareketine çok çabuk sinirlenen joel oyunun ortalarında ellie'ye ısınmaya başlıyor.Ve ellie'yi kızı gibi seviyor ve kolluyor.Oyunun konusu bu.Şimdi hızlıca bir değerlendirme yapalım ve 100 üzerinden puanlamamı sizlere sunayım

Hikaye: Gayet güzel çok iyi hatta konusu muazzam.
Hikaye anlatımı:Oyunun hikayesini tam manası ile anlatmayı başarmış naughty dog.Yani senaryonun iyi olduğunun firmada farkında.
Atmosfer:Gayet başarılı,kıyamet sonrası dünyayı çok iyi yansıtmış ve joel ile ellie'nin arasındaki bağı çok iyi anlatıyor oyuncuya.
Grafik.Grafikleri güzel önceki oyundan farkı var.Sadece ps3'ün grafiklerinden ps4'ün grafiklerine geçiş yapmışlar.
Oynayış:Gayet iyi hissiyat vs,oyunda bir bug ile karşılaşmadım ve molotof atınca patlama efektlerine bayıldım.
Oynayış süresi:10-13 saat arası bir oyun deneyimi var ki bu oyun için biraz kısa kalmış.
Mekan tasarımları:Kesinlikle muazzam Resmen orada gibi hissettiriyor size.
Oyunun zorluğu: çok zor bir oyun değil ama kolay da değil Tam kıvamında.
the-last-of-us.jpg
the_last_of_us_remastered_ellie_joel_university_monkeys_1920.0.jpg
1_qMzyvIrGb-1W_cOvJER8ug.jpeg

+Artıları:Muazzam senaryo,güzel anlatılan hikaye,Öncekine kıyasla iyi grafikler,Silah geliştirmeleri yapabilmemiz,Seslendirmeler.

-Eksileri:Oynayış süresi kısa,Ellie'nin duygularını tam yansıtamamış olması.

Son karar:Mutlaka oynanması gereken bir efsane.Oyuncuyum diyen herkesin oynaması gerek,Baş yapıt mı? Hayır ama kesinlike efsane bir yapım tlou remasterd.
Puan 100 üzerinden 98.

Ben o silahçı adamın yanına gittiğimizde zombilerle olan fight kısmını geçememiştim. Sinirden sonra daha girmedim. Sanırım 6 aydır kenarda duruyor, bir ara göz atarım.

Oynanışı kısa ama Ellie'nin duygularını konusuna katılmıyorum. Sonlara doğru Joel ve Ellie iyice yakınlaşıyorlar. Ondan önce de araları iyiydi. İyi inceleme.
Her şey muazzam, puanınız da 98/100 ama başyapıt değil. 🤔
Başyapıt RDR 2, Witcher 3 ve Detroit gibi oyunlar olmalı. Her konuda iyi olmaları lazım.

Oynanışı kısa ama Ellie'nin duygularını konusuna katılmıyorum. Sonlara doğru joel ve ellie iyice yakınlaşıyorlar. Ondan önce de araları iyiydi. İyi inceleme.

Başyapıt RDR 2, Witcher 3 ve Detroit gibi oyunlar olmalı. Her konuda iyi olmaları lazım.

TLOU baş yapıt değil ama TLOU part 2 kesinlikle başyapıt hatta bu zamana kadar çıkmış en kaliteli oyundur net.

Geri
Yukarı