[Spoiler] The Last of Us 2 hikaye incelemesi

• Konuyu başlatan izb
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 1B

izb

Hectopat
Açıklama: Öncelikle merhaba. 2 el PlayStation 4 aldım Telltale Games'in TWD serisine benzer oyun aradım ve Last of Us serisini oynadım, aldığım 2 el konsolda hesap da vardı. 1 oyun güzeldi ama 2 berbattı, arkadaşım önermişti 2 oyunu. O da 350 almıştı =) İimdi Neil Drunkman'a küfür ediyor, bana fazla koymadı indirme dışında. İyi bir potansiyeli olan oyunu mahvetmişler. Başka arkadaşlar yaptığım hatayı yapmasınlar diye söylüyorum, en nefret kusacağım Cyberpunk'dan sonra bu olacak. Aynı hataya düşen tanıdıklarım var paralarına yazık olmasın veya kotalarına

Hafif gömme: Hikaye berbat, kurgu yanlış. Joel oyunun sonlarına doğru ölüp Ellie ona daha da kötü davransaydı ve Abby ile daha az yani 2 saat Abby, 2 saat Ellie ile oynasaydık. Joel gibi adam tanımadığı insanlara nasıl ismini söyler? Önce Tommy ölmeliydi. Ellie ile Joel Abby'nin peşine düşüp Ebby Joel'i öldürseydi ve Ellie bu seferde Abby öldürseydi iyi güzel olurdu. Netflix gençlik dizisine döndü, güçlü kadın algısı her eserde gözümüze fazla sokulması bayıyor oyunu. Neil Drunkman gibi kötü bir yazar kendini sanki Kojimanın yerine koymuş gibi yazdı ,hikayeyi değil oynanışa mekaniğe güvendi ama oynanış mekanik fazla önemli değil. Sadece bir oyundaki yan görevler gibi düşün. Joel'in bir amacı olarak ölmeliydi. Ve oyunda fazla lezbiyenlik göze sokuluyor, benim için fark etmez ama bu kadar da cinsellik sokulmamalıydı. Şimdi Naughty Dog'ta sanki babası çaycı diyecek ki oynanış iyi ama emek var. Benim cevabın ise giderim Doom ya da CS:GO oynarım, ne alaka? Hikayesi iyi. 2 boyutlu oyunlar bile oynuyorum. Biraz Telltale Games'ten örnek alsalarmış. 3 oyun çıksa bir daha oynamam. 500 TL olur mu? Cinayet Simulator. Panda gibi adam bile sinir krizi geçirdi.

Ağır gömme: Geldik nefret kusacağım yerine. Karşınızda 500TL'lik Neftlix dizisi var. Bu adamı hiç mi denetlemediniz Sony? Adam bilgisayara yazı yazarken kimsemi adamın elini tutmadı, sanki ilkokulda yazdığımız yaz tatilinde yaptığınız kompozisyonundan hallice bir hikaye var karşımızda. 1 Tavşanı ok ile vurduğumuz oyunda tavşanın kardeşi intikam almaya gelseymiş daha iyiymiş ve Joel'i öldürseymiş. Neden de sürekli bir yerlere hafif politik aptal aptal mesaj veriyor oyun? Easter Gamers TV bu oyunun en iyi fanlarından Ellie'nin dövmesini koluna yapmış. Mete abim bile beğenmedi. Bu oyun benim için Cyberpunk'tan sonra en büyük balondur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3 oyun ile teorim: Abby ateş böceklerini bulur ve ateşböcekleri hala aşı üzerinden çalışır fakat bağışıklık gereklidir. Ellie kendinden nefret ederek bari insanlığa faydam dokunsun diye ateşböceklerini bulur .Abby ile aşı üstünde çalışırlar ve Ellie aşı için ölmelidir. Ve Ellie ölür, aşı bulunur, oyun biter.

Cidden böyle bir hikaye beklemezdim. İlk oyunda bizi evlat edinmiş bir adamı, babamız yerine koyduğumuz adamı öldürecekler gözümüzün önünde. Sonra bütün oyun boyunca intikam için arayalım, en sonunda bulduğumuzda çocuğu var diye acıyıp bırakalım. Kafasını tahtada parçalayıp yerde sürüklemek varken bu nasıl son?

Hikaye çok güzel değil ama oynanış güzel bence.
Oynanışın dodge atıp saldırmaktan ibaret olduğunu söyleyen bile gördüm. O kadar da değil bence. Gayet çeşitli.
Vuruş hissiyatı ve parçaların saçılması gibi şeyler çok iyi olmuş. Takırdayanlara koşucuları yem edebilmek ayrı güzel. Grafiksel olarak gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri.

Yılın oyunu ve bunu hak ediyor. Hikaye asla ama asla eleştirilemez. Nd burada bir nefret hikayesi yapmış ve cidden hakkını veriyor. Oynayış, grafikler, çeşitlilik, dublajlar gayet üst seviyede. Her zaman olumlu sonuç olamaz.

Neden hikayeyi eleştiremezmişim? Galiba hayatında sadece LoL mu oynadın ya da fanboy musun? Sana göre iyi olabilir ama oyuncuların yarısına göre leş. Ben demiyorum bunu. Neil Drunkman'nın telafi videsunun altına 187K dislike gelmiş, işte bu kadar vasat. 98 beri oyun oynarım ve her hikayeli oyunu neredeyse oynamışımdır ama bu oyun olmamış, bunu anlamak için profesör olamaya gerek yok. Evet, oyunun devam etmesi için Joel ölmeliydi ama böyle değil. Yakalandıkarında Tommy ölür, Joel ismini söylemediği için hayatta kalır. Ellie ile Joel'i Seattle'da ısırlımış halde buluruz ve kafasına nasıl ki Clem nasıl ki Lee'nin dönüşmemesi için kafasına vurdu. Joel öyle olmalıydı, çok olduya bittiğe geldi ve aralarının bozuk olduğunu Neil Drunkman oyunun flashbanglarını ortalarına koymuş. Herhalde herkes aralarında ne geçtiğini öğrendikten sonra oyunu silip iade etmesinlermiş. Aralarının kötü olduğunu o oyunun başına koymalıydı o kadar ekibi kendi kibiri nasıl olsa satar deyip uğraşmamış ve firma hisse kaybetti. Daha beter olur inşallah. Mete abi bile oyunu sevmediyse kimse sevemez.Tabiki Oynanış grafik vs önemli ama bu sadece yemeğin yanındaki soslar gibidir oyunun %50 oynanış grafik vs %50 hikayedir oyanış grafik yapay zeka harika ama hikaye kötüyse onların bir önemi yok.Ve Abby'Lev'i rüyasında görüp onu kurtarmaya gitmesi 10 yaşında çocuğa versem daha iyi yazar

Puan 10/6

Son düzenleme:
Neden hikayeyi eleştiremezmişim? Galiba hayatında sadece LoL mu oynadın ya da fanboy musun? Sana göre iyi olabilir ama oyuncuların yarısına göre leş. Ben demiyorum bunu. Neil Drunkman'nın telafi videsunun altına 187K dislike gelmiş, işte bu kadar vasat. 98 beri oyun oynarım ve her hikayeli oyunu neredeyse oynamışımdır ama bu oyun olmamış, bunu anlamak için profesör olamaya gerek yok. Evet, oyunun devam etmesi için Joel ölmeliydi ama böyle değil. Yakalandıkarında Tommy ölür, Joel ismini söylemediği için hayatta kalır. Ellie ile Joel'i Seattle'da ısırlımış halde buluruz ve kafasına nasıl ki Clem nasıl ki Lee'nin dönüşmemesi için kafasına vurdu. Joel öyle olmalıydı, çok olduya bittiğe geldi ve aralarının bozuk olduğunu Neil Drunkman oyunun flashbanglarını ortalarına koymuş. Herhalde herkes aralarında ne geçtiğini öğrendikten sonra oyunu silip iade etmesinlermiş. Aralarının kötü olduğunu o oyunun başına koymalıydı o kadar ekibi kendi kibiri nasıl olsa satar deyip uğraşmamış ve firma hisse kaybetti. Daha beter olur inşallah. Mete abi bile oyunu sevmediyse kimse sevemez.Tabiki Oynanış grafik vs önemli ama bu sadece yemeğin yanındaki soslar gibidir oyunun %50 oynanış grafik vs %50 hikayedir oyanış grafik yapay zeka harika ama hikaye kötüyse onların bir önemi yok.Ve Abby'Lev'i rüyasında görüp onu kurtarmaya gitmesi 10 yaşında çocuğa versem daha iyi yazar

Puan 10/6
Fanboy neden olayım? Senin istediğin son olmadı diye böyle eleştiremezsin kusura bakma. Maalesef umrumda değil zaten yazdığın onca şey, GOTY TLOU 2 oldu ve hak ediyor. Ayrıca oynayış grafik iyi ise oyun iyidir zaten. Hikaye kötüyse oyunun kötü olduğu sonucu ortaya konulamaz.

Son düzenleme:
Fanboy neden olayım? Senin istediğin son olmadı diye böyle eleştiremezsin kusura bakma. Maalesef umrumda değil zaten yazdığın onca şey, GOTY TLOU 2 oldu ve hak ediyor. Ayrıca oynayış grafik iyi ise oyun iyidir zaten. Hikaye kötüyse oyunun kötü olduğu sonucu ortaya konulamaz.

İstediğim gibi eleştirim bunu panda CS jaho bütün herkes söyledi böyle basit bir kurgu üzerine yapılan oyunu eleştirmeyecemde kimi eleştireceğim orada demek istediğimi anlamamışsın. Easter gamers TV yani mete abi oyunun en iyi fanlarında biridir ellienin dövmesi var kolunda o kadar fanıdır ve o bile oyun kötü olduğunu söylemişti hikayesini çünkü kurgusu kötü başı ile sonu belli değil. Ve istediğim son olmadı çünkü alakasız şekilde yarım bırakıldı oyunun giriş gelişme sonuç yok rastgele yazılmış sonuç bölümünde olaylar taşlar her yerine oturtulup bitirilir benim burada anlatmak istetiğimi onlarca üstüne basa basa yazdım ama tekrak yazayım Oyunun kurgusu ve olaylar oldu bittiye geliyor Joel'in öleceğini herkes biliyor ama ilk 2 saatte ve amaçsız şekilde böyle hikaye anlatımı olamaz bunu anlamamak için hayatta sadece LoL gibi oyunlar oynamak lazım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı